STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Wspaniały występ Polaków w Londynie (podsumowanie)
Aktualności

Wspaniały występ Polaków w Londynie (podsumowanie)

Multimedalistką polskiej reprezentacji jest Joanna Mazur, która wraz z przewodnikiem Michałem Stawickim sięgnęła po trzy medale! Złoty na 1500 metrów, srebrny na 800 i brązowy na 400 (T11).

Złoty krążek wywalczył, po raz 4. z rzędu na mistrzostwach świata Maciej Lepiato! W sobotę triumfował z wynikiem 2,14 m w konkursie skoku wzwyż.

fot. Ilona Berezowska/ Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”

Niepokonane również na przestrzeni kilku lat na 1500m (T20) i w pchnięciu kulą (T20) są Barbara Niewiedział i Ewa Durska. Tu w Londynie potwierdziły klasową dyspozycję i zdobyły złote krążki. Świetnie zaprezentował się również Krzysztof Ciuksza, który dwukrotnie wywalczył wicemistrzostwo świata, na 200 i 400 metrów (T36).

fot. Ilona Berezowska/ Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”

Dwa medale w Londynie zdobyli także Michał Derus (brąz na 100 i 200 m, T47), Mateusz Michalski (srebro na 100 m i brąz na 200, T13) oraz Lucyna Kornobys (brąz w pchnięciu kulą i rzucie oszczepem, T34) czy wspomniana Barbara Niewiedział, której srebro przypadło w udziale za bieg na 400 m.

Polscy lekkoatleci każdego dnia zdobywali medale. Najwięcej w poniedziałek 17 lipca, kiedy przyszło nam pisać o 7 krążkach biało-czerwonych!

autor: Michał Krogulec, igrzyska24

Zdjęcia: Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” (Ilona Berezowska, Bartek Tott)

WYNIKI