STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Trzy złote medale oraz srebro wioślarzy na Mistrzostwach Świata!
Aktualności

Trzy złote medale oraz srebro wioślarzy na Mistrzostwach Świata!

12

Jolanta Majka, Michał Gadowski i Krzysztof Pikulski zdobyli złote medale na Mistrzostwach Świata na ergometrze wioślarskim w Bostonie w Stanach Zjednoczonych. Srebro wywalczył Jarosław Kailing.

Ponad 2300 sportowców z niepełnosprawnością wystartowało w Mistrzostwach Świata w wiosłowaniu na ergometrze 28 lutego 2016 r. Polacy wzięli udział w imprezie po raz czwarty.

Jolanta Majka na ergometrze wioślarskim

2016 rok rozpoczęliśmy trzema zwycięstwami Jolanty Majki oraz Michała Gadowskiego w Mistrzostwach Polski, Europy i Świata – mówi Tomasz Kaźmierczak, trener koordynator kadry Polski wioślarzy niepełnosprawnych. – Mam nadzieje że utrzymamy tą dobra passę i tych sukcesów będzie znacznie więcej. Sezon zimowy dobiegł końca więc teraz czas pościgać się na wodzie. Pierwsze regaty już niedługo w kwietniu w Gavirate – dodaje.

9
Michał Gadowski ze złotym medalem

Tak dobre wyniki sportowe są zasługą ciężkiej pracy zawodników, ale także słowa uznania należą dla trenerów: Tomasza Kaźmierczaka, Krzysztofa Krupeckiego, Przemka Koneckiego, Kazimierza Fiut, fizjoterapeutki Beaty Buryty.