W konkurencji karabin pneumatyczny osób z dysfunkcją wzroku AR 60 VI-S Polskę reprezentowały 2 zawodniczki:

• Barbara Moskal (Podkarpacie Przemyśl) wraz z asystentką Katarzyną Moskal
  • Katarzyna Orzechowska (OKS WiM Olsztyn) wraz z asystentem Dariuszem Mendrzejewskim

W kwalifikacjach Moskal uzyskała wynik 543,1 i zajęła 3 miejsce, tuż za nią na 4 pozycji uplasowała się Orzechowska z wynikiem 528,4. Obie Panie awansowały do rywalizacji finałowej, w której najlepsza wśród reprezentantów Hiszpani, Słowacji, Szwajcarii, Finlandii i Chorwacji okazała się Barbara Moskal, która zwyciężyła z wynikiem 211,9 i zdobyła tytuł Mistrzyni Europy, ustanawiając Rekord Europy Finału. Druga z reprezentantek spisała się równie dobrze – Katarzyna Orzechowska ostatecznie zajęła 3 miejsce i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy. Srebro zdobyła Hiszpanka, Maria Sonia Rivero Fernandez.

W konkurencji R1 – karabin pneumatyczny stojąc mężczyzn rywalizowało dwóch reprezentantów Polski:

• Marek Dobrowolski (Legia Warszawa)
  • Waldemar Andruszkiewicz (Start Szczecin)

W kwalifikacjach Dobrowolski zajął 13 miejsce z wynikiem 589,5, zaś Andruszkiewicz był 14 z wynikiem 584,2

W konkurencji R2 – karabin pneumatyczny stojąc kobiet Polskę reprezentowała Emilia Babska (Legia Warszawa) która w kwalifikacjach uzyskała 615,3 i z 3 miejsca awansowała do rywalizacji finałowej. Po emocjonującym finale, ze stratą zaledwie 0,1 punktu do zwycięskiej Słowaczki – Veroniki Vadovicowa, Babska zajęła 2 miejsce i zdobywając srebrny medal została Wicemistrzynią Europy. Na trzecim miejscu finał zakończyła Szwedka – Anna Normann.

Po pierwszym dniu zawodów Polska ma zatem na koncie 3 medale, po jednym złotym, srebrnym i brązowym krążku

We wtorek rywalizację rozpoczynają „pistoleciarze” w konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny mężczyzn, w której wystartują:

• Szymon Sowiński (Start Zielona Góra)
  • Filip Rodzik (Skorpion Polkowice)
  • Kacper Pierzyński (Start Szczecin)

A w drugiej z rozgrywanych konkurencji R10 – karabin pneumatyczny stojąc MIX o medale powalczą Emilia Babska oraz Marek Dobrowolski.

źródło – informacja PZSN Start i ZKF Olimp. Tytuł od redakcji.