STRONA GŁÓWNA > Transmisja igrzysk paraolimpijskich – blokada kanałów YouTube i FB.
Aktualności

Transmisja igrzysk paraolimpijskich – blokada kanałów YouTube i FB.

 

W związku z informacjami, jakie docierają do nas z Polski związanymi z blokadą transmisji internetowych igrzysk paraolimpijskich w Pjongczangu na terenie naszego kraju, Polski Komitet Paraolimpijski informuje, że te kwestie są regulowane na linii: nadawca z ramienia Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego (IPC), a nadawca narodowy, w tym przypadku jest nim Telewizja Polska S.A.

PKPar nie jest stroną w tej sprawie i nie ma żadnego prawnego umocowania by te kwestie regulować.
Niemniej natychmiast po otrzymaniu wiadomości o blokadzie zwróciliśmy się do Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego z zapytaniem, dlaczego tak się dzieje.

Otrzymaliśmy odpowiedź, że jest to związane z brakiem zgody na otwarcie tych kanałów od narodowego uprawnionego nadawcy, czyli TVP S.A. Niezwłocznie wysłaliśmy zapytanie do Telewizji Polskiej z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii. TVP S.A. odpowiedziała, że zgoda została wysłana. Dziś, po wysłaniu kolejnego maila do nadawcy IPC otrzymaliśmy informację, że zgoda doszła, zatem sprawa powinna być pomyślnie załatwiona.

Ubolewamy, że taka sytuacja ma miejsce. PKPar bardzo zależy na promocji sportu paraolimpijskiego w naszym kraju i podejmujemy wszelkie działania w tym kierunku. Relacjonowanie igrzysk paraolimpijskich uważamy za podstawę tych działań. Mając na względzie dobro ruchu paraolimpijskiego zdecydowaliśmy się na współfinansowanie relacji realizowanych przez TVP Sport z igrzysk w Korei ze środków sponsorskich – sponsorem relacji jest Lotto, marka Totalizatora Sportowego, który został Partnerem Generalnym PKPar-u.

Wierzymy, że blokada kanałów na YouTube i FB zostanie w najbliższym czasie zdjęta. Jednocześnie informujemy, że bez ograniczeń transmisje z igrzysk można oglądać na stronie paralympic. org.