STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Tenis stołowy: Wakacyjne zgrupowanie kadry w Wiśle
Aktualności

Tenis stołowy: Wakacyjne zgrupowanie kadry w Wiśle

Pierwsze z trzech zgrupowań wakacyjnych, podczas których większość członków reprezentacji  Polski w tenisie stołowym przygotowuje się do startu w Igrzyskach Paraolimpijskich, odbyło się w Wiśle. Zawodnicy wykonywali trening kondycyjny, techniczno – taktyczny i mentalny. Zajęcia odbywały się na stadionie oraz na hali, na której ustawiono 14 stołów, w tym 3 nowe stoły San-Ei, sfinansowane z programu „Olimpijczyk”.

Na hali trenowało 20 uczestników turnieju tenisa stołowego Igrzysk Paraolimpijskich w Rio, gdyż wraz z nami pracowali zawodnicy z Serbii, Chorwacji, Rosji, Słowacji i Austrii.

Duże obciążenia treningowe, którym poddani byli zawodnicy powodowały zmęczenie, dlatego aby przyspieszyć regenerację, wieczorem wszyscy mogli korzystać z basenu i sauny, a w razie potrzeby nasz fizjoterapeuta brał sprawy w swoje ręce.

Praca wykonana podczas zgrupowania w Wiśle da podstawę do budowania formy sportowej potrzebnej podczas najważniejszej imprezy czterolecia.

Zawodnicy rozjechali się do domów, aby przez najbliższy tydzień odpocząć i nabrać sił przed kolejnym zgrupowaniem, które odbędzie się w Cetniewie.