STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Tancerze lubią brąz!
Aktualności

Tancerze lubią brąz!

Poziom – wyższy niż kiedykolwiek, konkurencja – ogromna. Turniej „obłożony” jak nigdy dotąd. Nasi reprezentanci musieli zmierzyć się z tancerzami z 22 państw. Do Malle przybyło 170 zawodników, Polskę reprezentowało pięcioro tancerzy: Katarzyna Błoch, Paweł Karpiński, Joanna Reda, Marek Zaborowski,  Nadine Kinczel oraz trener – Włodzimierz Ciok, który podkreśla, że o medale było naprawdę trudno.

foto: Jacek Reda

– Ruch taneczny dynamicznie się rozwija. Jest dużo młodych zawodników. Startują nowe kraje Meksyk, Kazachstan. Oprócz Australii byli reprezentanci wszystkich kontynentów. To sprawiło, że było kilkanaście par w każdej kategorii. Wyniki zawsze budzą emocje. Ale to jest sport. Jest dziewięciu sędziów i sędziują to co widzą. Każdy ma inny priorytet. Nie wiedzą o tym, co dzieje się z zawodnikami przed startem. Finalnie znaczenie ma tylko to, co na parkiecie – dodaje trener koordynator.

foto: Jacek Reda

Zawodnicy startowali w sumie w 18 kategoriach. Pierwszego dnia mistrzostw o medale walczyli soliści i solistki oraz pary tańczące w kategoriach combi latin i duo standard (w dwóch klasach niepełnosprawności). Drugiego dnia mistrzostw do konkurencji wszedł styl dowolny, który nie tylko na Włodzimierzu Cioku zrobił niesamowite wrażenie.

There were some outstanding performances at Malle 2017 © • Sven Bruggeman IPC

 

– Właściwie to już było prawdziwe show. To, co niektórzy wózkowicze wyprawiają, naprawdę wprawia w podziw.

foto: Jacek Reda

Trener zalicza start polskich  zawodników do bardzo udanych. Z jednej strony są cztery brązowe medale, z drugiej miejsca w finale. A o te też nie było łatwo.

– Na początku myślałem, że para Marek Zaborowski i Katarzyna Błoch, nie będą w finale. Ostatecznie  zajęli 7 miejsce w standardzie i 6 w tańcach latynoamerykańskich. To naprawdę bardzo dobry wynik.

Najwięcej medali zdobyła Ukraina i Korea. Czyżby przed zimowymi igrzyskami paraolimpijskimi chcieli pokazać, że w tańcu też są świetni?

Wyniki:

Nadine Kinczel i Paweł Karpiński – 3m. w kategorii  combi latin 2.
Joanna Reda i Paweł Karpiński  – 3m. w kategorii  duo standard 2. Katarzyna Błoch – 3m. w kategorii single women 2.
Joanna Reda i Paweł Karpiński – 3 m. w kategorii duo latin 2.

Katarzyna Błoch i Marek Zaborowski – 4 m. w kategorii freestyle combi 2;  6 m. w kategorii combi latin 2, 7 m. w kategorii combi standard 2.
Katarzyna Błoch – 5 m. w kategorii freestyle women 2.
Paweł Karpiński – 6 m. w kategorii solo men 2.
Joanna Reda – 8 m. w kategorii solo women 2.