STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Sportowiec 2018 – w poniedziałek rusza głosowanie!
Aktualności

Sportowiec 2018 – w poniedziałek rusza głosowanie!

W najbliższy poniedziałek 26 listopada rusza głosowanie na Sportowca 2018 roku wśród osób z niepełnosprawnościami.  W poniedziałkowym wydaniu Przeglądu Sportowego ukaże się Gazeta dotycząca Plebiscytu, a w niej sylwetki 20. Nominowanych. Głosowanie potrwa do 5 grudnia, a zwycięzcę poznamy 12 grudnia.

 

Plebiscyt rozpoczął się 15 października. Do 4 listopada z całej Polski napływały zgłoszenia. Spośród  52 nadesłanych kandydatur Kapituła Plebiscytu składająca się z dziennikarzy i działaczy sportu osób z niepełnosprawnościami  wyłoniła 20 nazwisk.

 

Wszystkie poznamy w poniedziałek rano – zostaną one opublikowane  na stronie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, jego fanpag’u oraz w specjalnej Gazecie, która będzie dołączona do Przeglądu Sportowego. Na ośmiu stronach publikacji poznamy sylwetki 20. Nominowanych. O godz. 8:00 rozpocznie się głosowanie w Internecie, które potrwa w dniach 26.11 – 5.12, pod adresem www.pzsnstart.eu/plebiscyt. Każdy będzie mógł oddać jeden głos.

 

Zwycięzcę Plebiscytu poznamy 12 grudnia na stronie www.pzsnstart.eu/plebiscyt oraz w mediach społecznościowych Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Zwieńczeniem Plebiscytu będzie finałowa Gala w Warszawie, podczas której triumfator odbierze specjalnie zaprojektowaną na tę okazję  statuetkę.

 

Razem od dłuższego czasu pod hasztagiem #kibicujemyParaolimpijczykom przeżywamy chwile zwycięskiej radości bądź jak to bywa w sporcie – porażek. Żywimy nadzieję, że razem wybierzemy najlepszego sportowca z niepełnosprawnością wspaniałego dla Sportu paraolimpijskiego 2018 roku.

 

Listę kandydatur w Plebiscycie można poznać na stronie

http://pzsnstart.eu/2018/11/23/lista-kandydatur-na-sportowca-roku-2018/.

 

Organizatorem Plebiscytu jest Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Patronem honorowym Plebiscytu jest Polski Komitet Paraolimpijski. Plebiscyt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

źródło: inf.własna