STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Sportowcu! Bądź dziennikarzem!
Aktualności

Sportowcu! Bądź dziennikarzem!

Fundacja DZIECIOM.TV poszukuje otwartych, lubiących pracę z dziećmi osób niepełnosprawnych ruchowo, które zajmą się realizacją filmików o pasjach dzieci.

Praca pokrótce wygląda następująco:

– robimy wywiad z dziećmi (8-17 lat) o ich zainteresowaniach – może to być sport, zajęcia artystyczne, albo pasja, o której jeszcze nikt nigdy nie słyszał;

nagrany materiał edytujemy w programie do montażu, po czym umieszczamy na stronie dzieciom.tv, przykłady tutaj:

https://dzieciom.tv/filmy/biografie/natalka-dziennikarka/

https://dzieciom.tv/filmy/biografie/spelnianie-marzen/

https://dzieciom.tv/filmy/pasja/ola-tanczy/

 

Fundacja DZIECIOM.TV pomaga przygotować się do tego zadania i towarzyszy nam w jego sfinalizowaniu. Za wykonanie reportażu przewidziane jest wynagrodzenie w formie umowy o dzieło z przeniesieniem praw autorskich. Do końca grudnia mamy do zrealizowania 40 filmów.

Osoba do kontaktu:

Mariusz Gołoś

Prezes Fundacji DZIECIOM TV.

504 217 233

mariusz@dzieciom.tv

DZIECIOM.TV to jedyna na świecie internetowa telewizja o międzynarodowym zasięgu tworzona przez Dzieci dla Dzieci. Powołano ją do życia 22 stycznia 2014 roku. Od tego czasu z sukcesem zaszczepiamy w najmłodszych chęć odkrywania swoich pasji, rozbudzania zainteresowań i aspiracji, zdobywania wiedzy, a w rezultacie opowiadania o tym za pomocą form filmowych. Świat Dzieci jest dla nas interesujący i inspirujący. Każdy człowiek od najmłodszych lat ma swoją indywidualną ścieżkę rozwoju, skrywa w sobie talent oraz ma unikalne zdolności. Rolą dorosłych jest stworzenie takich warunków dorastania, by Dziecko mogło zajrzeć w głąb siebie i odnaleźć to, co jest w nim wyjątkowe. Mając doświadczenie w pracy z najmłodszymi wiemy, jak bardzo wnikliwie obserwują i poznają świat. Wychowanie i nauczanie nie może mieć więc sztywnej formy, musi natomiast pomagać Dziecku w tworzeniu samego siebie. Utrudnieniem może być chaos środowiska informacyjnego, w którym Dziecko uczestniczy. Filtrowanie treści ma charakter indywidualny przez co trudno przewidzieć jego efekty. Brak równowagi między ilością dostarczanych informacji, a możliwością ich przetwarzania prowadzi często do ucieczki w świat wirtualny. Projektem DZIECIOM.TV chcemy zachęcić Dzieci do rozwijania swoich zainteresowań w świecie realnym w taki sposób, aby mogły dzielić się swoją pasją z rówieśnikami, tym samym krzewiąc i rozpowszechniając dobre postawy i wzorce.