STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Rzeczniczka PKPar-u powołana na stanowisko doradcy Prezydenta RP
Aktualności

Rzeczniczka PKPar-u powołana na stanowisko doradcy Prezydenta RP

Prezydent Andrzej Duda powołał Paulinę Malinowską-Kowalczyk na doradcę Prezydenta RP.  Wesprze Prezydenta w działaniach związanych z sytuacją osób niepełnosprawnych.

 

Paulina Malinowska-Kowalczyk od września 2017 roku pełni funkcję rzeczniczki prasowej Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Jest absolwentką iberystyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk na kierunku komunikacja społeczna i media. Przez wiele lat związana z Telewizją Polską – relacjonowała igrzyska paraolimpijskie, prowadziła i współtworzyła programy związane z problematyką społeczną i sportem osób z niepełnosprawnością.

Przez blisko 10 lat prowadziła na antenie TVP Sport program Pełnosprawni poświęcony sportowi paraolimpijskiemu i aktywności osób niepełnosprawnych. Jej pasją jest kultura hiszpańska i iberoamerykańska. W 2013 roku została laureatką przyznawanego przez parlamentarzystów tytułu Lady D. im. Krystyny Bochenek w kategorii życie zawodowe. W 2017 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji umieściło jej nazwisko na Liście mocy – 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością.

 

foto: KPRP, Bartłomiej Zborowski/PKPar