Polski Komitet Paraolimpijski rozpoczął realizację projektu „Bądź AKTYWNY! 2021” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zajęcia będą prowadzone w 60 sekcjach sportowych. Skorzysta z nich 600 uczestników z całego kraju.

 W ramach projektu „Bądź AKTYWNY! 2021” przewidziana jest organizacja 60 sekcji sportowych, w tym 30 sekcji pływackich i 30 sekcji sportowych ukierunkowanych na inne dyscypliny takie jak: boccia, goalball, lekkotletyka, łucznictwo, szermierka na wózkach, tenis stołowy, race running czy narciarstwo.

Wybór miast, w których będą odbywać się zajęcia będzie zależał od miejsca zamieszkania zrekrutowanych uczestników. W skład każdej sekcji będzie wchodziło średnio 10 osób, a zajęcia prowadzone będą przez dwóch doświadczonych trenerów z pomocą wolontariuszy.

Działania rekrutacyjne skupiają się głównie na osobach z niepełnosprawnościami narządu ruchu i narządu wzroku, a także z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, w związku ze szkoleniem osób mogących później wziąć udział w Igrzyskach Paraolimpijskich. Jednak zajęcia w sekcjach mogą być wstępem do przygody ze sportem zarówno w aspekcie rekreacyjnym, jak i wyczynowym. Dedykowany jest osobom z niepełnosprawnościami, które poprzez sport chcą zwiększyć swoją aktywność i samodzielność w codziennym życiu lub podnieść poziom sportowy.

Osoby, które jeszcze chciałyby dołączyć do projektu mogą kontaktować się z Polskim Komitetem Paraolimpijskim pod adresem: a.wawer@paralympic.org.pl.

Do pobrania:

– Regulamin rekrutacji do Projektu 
– Formularz zgłoszeniowy
– Regulamin rozliczania kosztów podróży
– Wzór rozliczenia kosztów podróży
– Formularz rezygnacji uczestnika

– Grafika ogólna projektu

Zdjęcia