STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Puchar Świata w biathlonie: Kamil Rosiek na podium!
Aktualności

Puchar Świata w biathlonie: Kamil Rosiek na podium!

W biatlonowych zawodach o Puchar Świata, rozegranych 16 marca 2016 r. w fińskim Vuokatti bardzo dobrze spisał się Kamil Rosiek. Zawodnik z Nowego Sącza, startujący w kategorii zawodników siedzących w rywalizacji, stanął na najniższym stopniu podium biathlonowej rywalizacji na dystansie 15 km.

Od lewej Grigory Murygin, Martin Fleigiem oraz Kamil Rosiek
Podium Pucharu Świata w Vuokatti : od lewej Grigory Murygin, Martin Fleigiem oraz Kamil Rosiek mat. Kamil Rosiek

W środę 32–latek z Nowego Sącza mylił się na strzelnicy dwukrotnie. Oba niecelne strzały padły podczas pierwszej wizyty na strzelnicy. Kamil Rosiek miał siódmy czas wyścigu, jednak tylko dwie minuty doliczone do jego biegu w wyniku niecelnych strzałów pozwoliły mu na wywalczenie w Vuokatti miejsca na podium. Polak przegrał jedynie z Rosjaninem Grigorijem Muryginem oraz Niemcem Martinem Fleigiem.

Kamil Rosiek na trasie Pucharu Świata mat. Kamil Rosiek

W biathlonie kluczem do zdobycia medalu jest przede wszystkim dobre strzelanie, gdyż każdy niecelny strzał oddany na strzelnicy to jest dodatkowa karna minuta – mówi Kamil Rosiek. – Miałem dwa pudła podczas pierwszego strzelania, następne trzy były bezbłędne. Rywale okazali się dziś mniej skuteczni, co pozwoliło mi zająć to zaszczytne miejsce na podium – dodaje.

Strzelnica podczas zawodów Pucharu Świata w Vuokatti mat. Kamil Rosiek

W kategorii zawodników stojących Witold Skupień oddał niestety, aż jedenaście niecelnych strzałów i zajął ostatnie, dwunaste miejsce. Na 10. miejscu w gronie 11 zawodniczek sklasyfikowano Iwetę Faron w biegu na 12,5 km. Polka miała pięć karnych minut doliczonych do wyniku biegu.

Kamil Rosiek oraz Iweta Faron mat. Kamil Rosiek

Wyjazd paraolimpijczyków na Puchar Świata do Finlandii był możliwy dzięki projektowi „Olimpijczyk – przygotowanie zawodników niepełnosprawnych do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.