20 07 2023 piknikparalimpijski www 1640x320 1

Piknik Paralimpijski z Orlen to inicjatywa stworzona w celu zbudowania większej świadomości społecznej na temat sportu osób z niepełnosprawnościami oraz promowanie idei aktywnego i zdrowego stylu życia dla wszystkich. Głównym założeniem Pikników Paralimpijskich jest okazja do bezpośredniego kontaktu i uczestnictwa w różnych dyscyplinach sportowych osób z niepełnosprawnościami.

orlen pkpar poziom rgb

Pikniki organizowane są przy okazji zawodów sportowych rangi mistrzowskiej i stanowią doskonałą okazję do spotkania, wymiany doświadczeń i zrozumienia potrzeb osób 
z niepełnosprawnościami, a także do zainspirowania innych do przełamywania barier
i pokonywania własnych ograniczeń.

W ramach podpisanej w 2023 roku umowy, Polski Koncern Naftowy ORLEN otrzymał tytuł „Partner Pikniku Paralimpijskiego z Orlen”.

1 lipca przy okazji 51. Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski w Szczecinie obył się pierwszy Piknik Paralimpijski z Orlen. To wyjątkowe wydarzenie było doskonałą okazją do promocji wartości, które niesie ze sobą sport — zdrowego ducha rywalizacji, samodyscypliny, dążenia do doskonałości, a także zdrowego stylu życia.

Na szczecińskich Jasnych Błoniach, w samym centrum miasta stanął telebim, na którym uczestniczy wydarzenia, mogli śledzić transmisję z 51. Paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski i kibicować zawodnikom. W strefie piknikowej mieli natomiast szansę aktywnie uczestniczyć w różnych dyscyplinach paralimpijskich, takich jak: siatkówka na siedząco, parawioślarstwo, parabadminton oraz parakolarstwo (handbike). Ta interaktywna część wydarzenia pozwoliła wszystkim spróbować swoich sił i lepiej zrozumieć wyzwania związane z uprawianiem tych sportów.

Uroczystego otwarcia pikniku dokonał Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu Paralimpijskiego – Romuald Schmidt, który wyraźnie akcentował konieczność zwiększenia świadomości społecznej na temat sportu osób z niepełnosprawnościami.