STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Powitanie polskich paraolimpijczyków już 5. września!
Aktualności

Powitanie polskich paraolimpijczyków już 5. września!

Uprzejmie informujemy, że 5 września odbędzie się konferencja prasowa „Powitanie paraolimpijczyków powracających z XVI Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio”.

2021.08.28 IGRZYSKA PARAOLIMPIJSKIE TOKIO 2020 Tenis stołowy Nz. Natalia Partyka fot. Bartlomiej Zborowski

Tego dnia na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie przybędzie grupa ponad 30 zawodników. Z tego powodu pragniemy zaprosić Państwa na uroczyste powitanie polskiej reprezentacji paraolimpijskiej, które odbędzie się 5 września (niedziela) 2021 roku na Parterze terminala A (Strefa Przylotów) – wejście 2

Przylot planowany jest o godz. 14.35 i zakładamy, że konferencja rozpocznie się o godz. 15.00. Jednocześnie informujemy, iż w związku z tym, że Prezes Łukasz Szeliga wraz z Sekretarz Generalną Pauliną Malinowską – Kowalczyk biorą aktywny udział w Ceremonii Zamknięcia igrzysk paraolimpijskich w Tokio, która odbywa się 5 września w Tokio, Polski Komitet Paraolimpijski będzie reprezentował wiceprezes Tadeusz Nowicki.

Konferencję poprowadzi attaché prasowy reprezentacji paraolimpijskiej Michał Pol. 

Jednocześnie informujemy, że Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego powraca do kraju w poniedziałek 06.09.21 o godz. 17.55 (Lotnisko Warszawa-Okęcie).

We wszelkich sprawach związanych z konferencją prosimy o kontakt z Beatą Ponikiewską, tel: 537 007 205.

05.09.2021 r. (niedziela) godz. 14.35 – KONFERENCJA PRASOWA NA LOTNISKU IMIENNA LISTA ZAWODNIKÓW POWRACAJĄCYCH Z TOKIO:

(Zaznaczamy, że wskazani poniżej medaliści to stan na 2 września i wierzymy, że ta sytuacja ulegnie zmianie).

Daniel Pek – paralekkoatletyka

Michał Kotkowski – paralekkoatletyka

Barbara Bieganowska-Zając – paralekkoatletyka

Alicja Jeromin – paralekkoatletyka

Karolina Kucharczyk – paralekkoatletyka

Krzysztof Ciuksza – paralekkoatletyka

Maciej Lepiato – paralekkoatletyka

Joanna Mazur/Michał Stawicki – paralekkoatletyka

Janusz Rokicki – paralekkoatletyka

Renata Śliwińska – paralekkoatletyka

Tomasz Pauliński – paralekkoatletyka

Michał Głąb – paralekkoatletyka

Milena Olszewska – parałucznictwo

Łukasz Ciszek – parałucznictwo

Michał Golus – parapływanie

Alan Ogorzałek – parapływanie

Oliwia Jabłońska – parapływanie – brązowa medalistka na 400m stylem dowolnym

Kamil Otowski – parapływanie

Przemysław Drąg – parapływanie

Jacek Czech – parapływanie

Justyna Kiryła/Aleksandra Tecław – parakolarstwo

Dominika Putyra / Ewa Bańkowska – parakolarstwo

Natalia Partyka – paratenis stołowy – brązowa medalistka w paratenisie stołowym ind.

Karolina Pęk – paratenis stołowy – brązowa medalistka w paratenisie stołowym ind.

Maksym Chudzicki – paratenis stolowy – brązowy medalistka w paratenisie stołowym ind.

Tomasz Jakimczuk – paratenis stołowy – brązowy medalista w paratenisie stołowym drużynowo

Rafał Czuper – paratenis stołowy – srebrny medalista w tenisie stołowym ind., brązowy medalista w paratenisie stołowym drużynowo

Piotr Grudzień – paratenis stołowy

Mateusz Surwiłło – parakajakarstwo

Katarzyna Kozikowska – parakajakarstwo

Kamila Kubas – parakajakarstwo

ZAPRASZAMY!