STRONA GŁÓWNA > Aktualności > PKPar gra z WOŚP – bijemy kolejny rekord z Różą Kozakowską!
Aktualności

PKPar gra z WOŚP – bijemy kolejny rekord z Różą Kozakowską!

Polski Komitet Paraolimpijski w szeregach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Inicjatywę wsparła dwukrotna medalistka paraolimpijska z Tokio, Róża Kozakowska. Dzięki jej zaangażowaniu można wziąć udział w dwóch licytacjach „Pakiet Zwycięzcy” oraz „Obiad z paraolimpijką Różą Kozakowską”. 

Tegoroczny, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy jest jubileuszowy – trzy dekady temu pewnie mało kto przypuszczał, że jednorazowa akcja charytatywna przeistoczy się w wielką, prężnie działającą fundację. 30 lat działania to ponad miliard złotych zebranych na zakup sprzętu dla oddziałów, na których leczone się dzieci oraz seniorzy. 30 stycznia Orkiestra zagra pod hasłem „Przejrzyj na oczy. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci”.

W tegoroczną akcję włączył się również Polski Komitet Paraolimpijski. Wszyscy pamiętamy emocje, jakich dostarczyli nam paraolimpijczycy w czasie igrzysk w Tokio – 25 medali, wspaniałe chwile i wielkie wzruszenia. Najjaśniej rozbłysnęła gwiazda Róży Kozakowskiej, która zdobyła dwa medale paraolimpijskie – złoty w rzucie maczugą i srebrny w pchnięciu kulą, w pierwszej z konkurencji ustanawiając również rekord świata! Sukcesy sportowe i prywatna historia życia Róży poruszyły całą Polskę – zwyciężyła w 3.Plebiscycie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Guttmanny2021, a także otrzymała tytuł „Sportowiec bez barier” w 87.Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polsat. Mało który zawodnik może pochwalić się posiadaniem statuetek Czempiona i Guttmanna jednocześnie.

Polski Komitet Paraolimpijski  w porozumieniu z Różą Kozakowską wystawia na aukcję za pośrednictwem Allegro dwie wspaniałe okazje dla kibiców parasportu. Tym wszystkim, którzy chcieliby mieć w domu pamiątkę paraolimpijską, polecamy zainteresowanie się aukcją „Pakiet Zwycięzcy od Róży Kozakowskiej”. W skład zestawu wchodzą bluza i koszulka startowa, którą Róża miała na sobie, gdy rzucała rekord świata w Tokio, oraz plecak z kolekcji paraolimpijskiej 4F. Druga aukcja to prawdziwa gratka dla tych, którzy chcieliby poznać Różę osobiście – można na niej wylicytować możliwość wspólnego zjedzenia obiadu. Termin i miejsce realizacji  – do uzgodnienia między zwycięzcą licytacji, a naszą mistrzynią. Naturalnie rachunek za obiad pokryje Polski Komitet Paraolimpijski. 

Od lat zawsze wspierałam WOŚP, zawsze starałam się coś od siebie dać nawet gdy sama niewiele miałam. Tak zwany „wdowi grosik” też się liczy – podkreśla Róża Kozakowska. Cieszę się, że będą zbierane pieniądze, które na pewno komuś pomogą. Te licytacje, to będzie taka mała cegiełka z mojej strony.  Gdybym mogła wszystko bym oddala, żeby pomóc. 

Jak ważne są oddane na licytację rzeczy dla naszej mistrzyni?  „Pakiet Zwycięzcy” to kawałek mnie samej, mojej historii, taki „kawałek zwycięzcy”. Wszystkie przedmioty, które przekazałam na licytację, brały udział w wygranej – mówi Róża Kozakowska.  Każda rzecz odegrała swoją rolę i przyniosła mi szczęście. Mam nadzieje,  że komuś, kto je wylicytuje sprawią radość  – bo to moja historia wspaniałych igrzysk w Tokio. Te rzeczy były ze mną w najpiękniejszych chwilach mojego życia,  kiedy spełniło się moje największe marzenie.

Aukcja „Pakiet Zwycięzcy od Róży Kozakowskiej” trwa do 4. lutego do godziny 10:37 (link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/pakiet-zwyciezcy-od-rozy-kozakowskiej-11718230260), a …

„Obiad z paraolimpijką Różą Kozakowską – do 4. lutego do 13:27 (link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/obiad-z-paraolimpijka-roza-kozakowska-11717214013). 

Zachęcamy do licytacji i dziś  #KibicujemyWOŚP!

2021.08.27 TOKIO – IGRZYSKA PARAOLIMPIJSKIE Lekkoatletyka Nz. Róża Kozakowska fot. Bartłomiej Zborowski/Polski Komitet Paraolimpijski