Polski Komitet Paraolimpijski objął patronatem Mistrzostwa Polski i Puchar Europy w paranarciastwie biegowym w Ptaszkowej, organizowane przez PZSN Start.
Zapraszamy na stronę internetową wydarzenia!

Polski Komitet Paraolimpijski objął patronatem „Polską Ligę Bocci’2020”, organizowaną przez Polski Związek Bocci.
Zapraszamy na fanpage Polskiego Związku Bocci po więcej informacji!

Polski Komitet Paraolimpijski objął patronatem Mistrzostwa Polski w paranarciastwie alpejskim i parasnowboardzie w Białce Tatrzańskiej i Jurgowie, organizowane przez PZSN Start.

Zapraszamy na stronę internetową wydarzenia!


Polski Komitet Paraolimpijski objął patronatem wydarzenie „Biegam z czystą przyjemnością”, organizowane przez Polską Agencję Antydopingową POLADA w ramach Światowego Dnia Czystego Sportu „Play True Day”. Więcej informacji znajdą państwo na stronie wydarzenia na facebooku.


Polski Komitet Paraolimpijski objął patronatem wydarzenie XXIV HETMAN TANDEM CUP & II PARA-CYCLING CUP 2021. W jego ramach w dniach 30 kwietnia – 3 maja 2021 na drogach województwa lubelskiego odbędą się zawody w paraolimpijskim kolarstwie szosowym w kategoriach WB, MB, C1-C5, H1-H5. Szczegóły na stronie wydarzenia na facebooku.

Polski Komitet Paraolimpijski objął patronatem bieg drużyny Ekso Bionics w egzoszkieletach w biegu Wings For Life. Na relację z biegu zapraszamy na kanał firmy Technomix na portalu Youtube.com

Polski Komitet Paraolimpijski objął patronatem Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Pływaniu Niepełnosprawnych organizowane przez Integracyjny Klub Sportowy Druga Strona Sportu Kraków. Szczegółowe informacje znajdą państwo na stronie internetowej wydarzenia.

Polski Komitet Paraolimpijski objął patronatem honorowym VII Ogólnopolski Zlot Miłośników Surwiwalu i Bushcraftu „SURWIWALIA 2021”, organizowane w Czarnym Dunajcu przez Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu. Jest to spotkanie miłośników szeroko rozumianego surwiwalu. Tematem przewodnim będzie: Ratownictwo przedmedyczne oraz Program „Zanocuj w lesie”. Dodatkowo planujemy: I Konwent Trenerów Etyki Ouddorowej, Kiermasz Sprzętu Surwiwalowego, Piknik Surwiwalowy „Recykling Rejs – u źródeł” czyli dzień otwarty połączony z ekologią i promocją surwiwalu i bezpiecznego nocowania w lesie. Zasady uczestnictwa podamy niebawem. Szczegółowe informacje na stronie facebookowej wydarzenia oraz na stronie www organizatora.

Polski Komitet Paraolimpijski objął patronatem honorowym 60. Plebiscyt na 10 Najlepszych Sportowców Województwa Warmińsko – Mazurskiego, organizowany przez „Gazetę Olszyńską”. Po więcej informacji zapraszamy na stronę „Gazety Olsztyńskiej”.

Organizatorami wydarzenia byli klub IKS AWF Warszawa oraz PZSN „Start”. Puchar Świata był ostatnim sprawdzianem dla światowej czołówki w paraszermierce przed Igrzyskami Paraolimpijskimi w Tokio.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie internetowej organizatora – fundacji My Space Love Story

Charytatywny Triathlon i Paratriathlon drużynowy Kraina Bugu pod patronatem: Czesława Langa, Lidii Chojeckiej, Jakuba Tokarza, przebiega malowniczą trasą wyznaczoną w obrębie województw: lubelskiego i podlaskiego. Jest to rywalizacja sportowa dla firm, rodzin oraz osób niepełnosprawnych. Nagrody w zawodach to pobyty w Arche Hotelach! Zarówno w klasyfikacji głównej za zajęcie 1, 2 i 3 miejsca, jak i w każdej z dyscyplin dla kobiet i mężczyzn. Dochód z pakietów startowych i wpłat sponsorskich zostanie przeznaczony na organizację mieszkań chronionych dla osób niepełnosprawnych. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie internetowej organizatora.

Polski Komitet Paraolimpijski objął patronatem honorowym 10., jubileuszową edycję Poland Business Run. Biegniemy po protezy i rehabilitację dla osób z niepełnosprawnościami! Bieg w wersji stacjonarnej oraz wirtualnej. Więcej informacji na stronie www organizatora oraz na wydarzeniu na facebook’u.

Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Zwalcz Nudę. Podczas wydarzenia uczestnicy na stanowisku Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego mogli spróbować swoich sił w podnoszeniu ciężarów na ławeczce, paraszermierce, stanowisku strzeleckim do parabiathlonu dla osób niewidomych, parabadmintonie i blind footballu. Więcej informacji o pikniku i innych wydarzeniach: https://narodowydziensportu.pl/

Zawody rangi Pucharu Świata oraz otwarte Mistrzostwa Polski w para tańcu sportowym. Wydarzenie organizowane przez PZSN „Start” oraz Stowarzyszenie Swing Duet.

Wydarzenie organizowane przez Fundację „Akademia Integracji”.

Wydarzenie organizowane przez Polski Związek Rugby na Wózkach. Więcej informacji na stronie internetowej organizatora: https://www.pzrnw.pl/

Polski Komitet Paraolimpijski objął honorowym patronatem IV edycję cyklu Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS organizowanych przez Akademicki Związek Sportowy. Po więcej informacji zapraszamy na stronę organizatora. Polski Komitet Paraolimpijski objął patronatem wydarzenie „Zimowa Akademia Sportu. Bądź wielki bez – bez względu na przeszkody” organizowane przez Stowarzyszenie Animacji Kultury i Sportu „ANIMA PRO ACTIV”. Więcej informacji znajdą państwo na stronie stowarzyszenia