STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Partyka i Lepiato w światowej drużynie #Team Citi!
Aktualności

Partyka i Lepiato w światowej drużynie #Team Citi!

Niecały rok przed letnimi igrzyskami paraolimpijskimi w Tokio Citi na świecie – w tym
w Polsce – ogłasza listę 41 zawodników tworzących #TeamCiti – drużynę, która będzie wspierać misję zmiany społecznego postrzegania niepełnosprawności i promować ruch paraolimpijski. Polskę w #TeamCiti reprezentuje dwoje wybitnych paraolimpijczyków.

 

Citi ogłosiło właśnie pełną listę parasportowców tworzących #TeamCiti – różnorodną grupę 41 sportowców z 20 krajów z całego świata, którzy będą konkurować w 13 dyscyplinach podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio w 2020 roku.Wyjątkowi sportowcy, ambasadorzy Citi, będą wspierać globalne starania organizacji, których celem jest promowanie bardziej różnorodnego, inkluzywnego społeczeństwa oraz pomogą zmieniać postrzeganie osób z niepełnosprawnościami.

 

#TeamCiti reprezentuje 20 krajów i składa się z 22 kobiet oraz 19 mężczyzn w wieku od 17 do 50 lat, w tym dwóch weteranów ze Stanów Zjednoczonych i Australii. Do #TeamCiti należy także dwoje paraolimpijczyków z Polski – Natalia Partyka, czterokrotna mistrzyni paraolimpijska w tenisie stołowym i jedyny w historii sportowiec, który trzy razy z rzędu reprezentował swój kraj na igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich, oraz Maciej Lepiato, dwukrotny mistrz paraolimpijski i czterokrotny mistrz i aktualny rekordzista świata osób niepełnosprawnych w skoku wzwyż. Do tej pory członkowie tej elitarnej grupy sportowców wzięli udział w igrzyskach paraolimpijskich łącznie już w 85 razy, zdobywając na nich 93 medale. Działania członków zespołu Citi będą promowane w mediach społecznościowych poprzez hasztag #TeamCiti.

 

Razem z Citi wspieramy zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności i parasportowców, promując ruch paraolimpijski. Cieszę się, że mogę być częścią Team Citi i działać na rzecz tej idei,powiedziała Natalia Partyka, mistrzyni paraolimpijska w tenisie stołowym.

 

Citi w Polsce ogłosiło w maju br. partnerstwo z Polskim Komitetem Paraolimpijskim i wsparcie dla dwóch polskich mistrzów paraolimpijskich – Natalii Partyki i Macieja Lepiato. Współpraca została oficjalnie zaingaurowana podczas Gali 20-lecia Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, podczas której Natalia Partyka i Maciej Lepiato otrzymali statuetki sportowca 20-lecia, obok innych wybitnych zawodników.

Rio de Janeiro, Brazil – 2016 September 12: Maciej Lepiato from Poland celebrates his victory and gold medal and new world record (2.19) in Men’s High Jump – T44 Final at Olympic Stadium during 2016 Summer Paralympic Games on September 12, 2016 in Rio de Janeiro, Brazil.
Adam Nurkiewicz declares that he has no rights to the image of people at the photographs of his authorship.
Picture also available in RAW (NEF) or TIFF format on special request.
Any editorial, commercial or promotional use requires written permission from the author of image.
Mandatory credit:
Photo by © Adam Nurkiewicz / Mediasport

Zaangażowaliśmy się we wspieranie ruchu paraolimpijskiego, bo paraolimpijczycy mogą być dla nas przykładem – siły, determinacji, wytrwałości w dążeniu do celu, a także skuteczności w pokonywaniu własnych granic. Podziwiamy ich za sportowe osiągnięcia, bo w ich przypadku za tymi sukcesami stoi ogromny wysiłek i ciężka praca. Jednocześnie ci sportowcy zarażają optymizmem i energią, dzięki czemu inspirują i dają innym siłę do działania. To wszystko zasługuje na nasz podziw i szacunek, a przede wszystkim na świadomość i uwagę. W Citi chcemy zmieniać społeczne postrzeganie niepełnosprawności, popularyzując sport paraolimpijski i zachęcając wszystkich do kibicowania paraolimpijczykom w ich drodze do Tokio i podczas samych Igrzysk w przyszłym roku. To jest nasz wkład w wielką zmianę społeczną i budowanie społeczeństwa, które akceptuje i docenia różnorodność, mówi Sławomir S. Sikora, prezes zarządu Citi Handlowy i Citi Country Officer w Polsce.

 

#TeamCiti – koniecznie trzeba zapamiętać ten hasztag, bo w gronie najlepszych na świecie znalazły się dwa polskie nazwiska: Natalii Partyki i Macieja Lepiato. Dodatkowo już od blisko roku Polski Komitet Paraolimpijski jako jeden z 18 narodowych komitetów na świecie jest partnerem Citi. To ogromne wyróżnienie. Na naszych oczach dzieje się rewolucja. Polski ruch paraolimpijski jest doceniany w kraju i za granicą, wzrasta w siłę. Dziękuję za to partnerstwo. Wspólnie budujemy przyszłość ruchu paraolimpijskiego – nie kryje zadowolenia Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

 

Citi w grudniu 2018 roku ogłosiło współpracęz Międzynarodowym Komitetem Paraolimpijskim (IPC) oraz z 18 krajowymi komitetami paraolimpijskimi, w tym polskim. Od tamtej pory w wydarzeniach związanych ze wspieraniem ruchu paraolimpijskiego uczestniczyło ponad 12 000 pracowników Citi z 15 krajów, w tym #CitiVoluneteers, którzy podczas wydarzeń wspierali sportowców.

 

Citi będzie wspierało zawodników #TeamCiti podczas nadchodzących wydarzeń sportowych, w tym Pływackich Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych, odbywających się właśnie w Londynie, oraz Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata osób niepełnosprawnych, które odbędą się w listopadzie w Dubaju, i wreszcie – w 2020 roku podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.

 

Pełna lista zawodników #TeamCiti, wraz z krajem i dyscypliną, jakie reprezentują, oraz liczbą zdobytych medali jest dostępna tutaj.

## #

 

 

Dodatkowych informacji udziela:

 

Marta Wałdoch, dyrektor Biura Prasowego, tel. (0-22) 692 10 49

E-mail: marta.waldoch@citi.com

 

Zuzanna Przepiórkiewicz, specjalista ds.kontaktów z mediami, tel. (0-22) 692 90 52

E-mail: zuzanna.przepiorkiewicz@citi.com

 

 

Bank Handlowy w Warszawie SAto jedna z największych instytucji finansowych w Polsce, oferująca pod marką Citi Handlowy bogaty i nowoczesny asortyment produktów i usług bankowości korporacyjnej, inwestycyjnej i detalicznej. Bank Handlowy obsługuje  6,2 tys. klientów korporacyjnych i ok. 687 tys. klientów indywidualnych poprzez nowoczesne kanały dystrybucji oraz sieć  26 oddziałów. W skład grupy kapitałowej Banku wchodzą takie podmioty jak: Dom Maklerski Banku Handlowego i Handlowy Leasing. Przynależność do Citigroup, największej na świecie instytucji finansowej, zapewnia klientom Banku Handlowego dostęp do usług finansowych w ponad 100 krajach.

 

Citi (NYSE:C)to wiodąca globalna instytucja finansowa, mająca około 200 milionów klientów w ponad 140 krajach. Poprzez swoje dwie odrębne jednostki operacyjne: Citicorp i Citi Holdings, Citi obsługuje klientów indywidualnych, korporacyjnych, rządowych i instytucjonalnych zapewniając im bogaty wachlarz produktów i usług finansowych w zakresie bankowości detalicznej, bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, usług maklerskich i zarządzania aktywami. Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.citigroup.com lub www.citi.com.

źródło: Citi Handlowy / Bank Handlowy w Warszawie S.A.

foto: Adam Nurkiewicz, Adrian Stykowski/Polski Komitet Paraolimpijski