Fantastyczny występ Michała Golusa podczas parapływackiego Pucharu Świata w Berlinie! Nasz reprezentant w kategorii S8 dwukrotnie bił rekord świata – na 50 i 200 m stylem motylkowym.

Zawody Pucharu Świata to jedna z ostatnich możliwości przetarcia przed parapływackimi Mistrzostwami Świata, które odbędą się między 12 a 18 czerwca w portugalskiej Maderze. Jednocześnie są to niezwykle trudne zawody jeśli chodzi o możliwość zdobycia medalu – miejsca przyznaje się w rywalizacji łączonej między kategoriami niepełnosprawności na podstawie przeliczników punktowych.

Michał Golus po rekordzie świata na 200 m stylem motylkowym, zdjęcia dzięki uprzejmości PZSN „Start”

W tych trudnych warunkach cieszą osiągnięcia reprezentacji Polski. Biało-czerwoni sięgnęli po cztery medale w rywalizacji seniorów i jeden wśród juniorek.

Dwa z seniorskich medali zdobył Michał Golus. Zawodnik MKS „Wodnik” Radom dwukrotnie bił rekordy świata – na 50 i 200 m stylem motylkowym w kategorii S8. Te osiągnięcia po zamianie na punkty wystarczyły na zdobycie złotego medalu na 200 m i brązowego medalu na 50 m w rywalizacji łączonej.

Oprócz niego w klasyfikacji medalowej zapisali się Alan Ogorzałek i Oliwia Jabłońska. Alan, który swoje 19. urodziny będzie obchodził niedługo przed czerwcowymi mistrzostwami świata na Maderze, zajął drugie miejsce na 200 m stylem motylkowym. Oliwia Jabłońska z kolei zdobyła brąz na swoim koronnym dystansie – 400 m stylem dowolnym, w którym również stawała na podium Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Obydwoje reprezentują WZSN Start Wrocław.

Wśród juniorek największym osiągnięciem może się pochwalić Zuzanna Boruszewska. 16-latka startująca w kategorii S9 zdobyła trzecie miejsce w rywalizacji łączonej juniorek na 100 m stylem klasycznym. Zuzanna reprezentuje UKS SP 149 Łódź.