STRONA GŁÓWNA > Aktualności > #ParaolimpijczycyPomagają – zbiórka zakończona!
Aktualności

#ParaolimpijczycyPomagają – zbiórka zakończona!

Zakończyła się internetowa zbiórka zorganizowana przez Polski Komitet Paraolimpijski na rzecz akcji Posiłki kryzysowe – Warszawa. Celem było zebranie funduszy na ciepłe posiłki dla najbardziej potrzebujących i pomoc w ratowaniu restauracji Different – restauracji w ciemności, jedynej w Polsce obsługiwanej przez niewidomych kelnerów.

Dzienny koszt przygotowania posiłków to 3000 złotych – taką kwotę jako cel wyznaczył Polski Komitet Paraolimpijski w zbiórce zorganizowanej na portalu pomagam.pl. W ciągu kilku dni paraolimpijczycy i sympatycy sportu osób z niepełnosprawnościami zebrali 3590 zł. Kwota w całości została przekazana na rzecz akcji Posiłki kryzysowe – Warszawa. Restauracja Different zatrudnia 22 pracowników, w tym 17 osób niepełnosprawnych, przygotowuje obecnie obiady i paczki żywnościowe dla ponad 170 osób. Posiłki codziennie trafiają do seniorów, samotnych matek i osób niepełnosprawnych z terenu Warszawy.

– Ta zbiórka ma charakter symboliczny. Chcieliśmy dać coś od siebie – przyznaje Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Środki starczą na jeden dzień posiłków dla najbardziej potrzebujących. Być może będziemy przykładem dla innych organizacji, które w podobny sposób zechcą włączyć się w walkę ze skutkami pandemii. Pomocy potrzebują teraz wszyscy: chorzy, lekarze, pielęgniarki, a także ci, których koronawirus bezpośrednio nie zaatakował, ale cierpią z powodu skutków gospodarczych epidemii. Restauracja „Different” to miejsce niezwykłe pod każdym względem. Mamy nadzieję, że przetrwa trudny czas pandemii i jeszcze wielu ludzi, gdy już będzie można, zje pyszny obiad lub kolację w ciemności przeżywając coś absolutnie niesamowitego. Wierzymy, że doczekamy razem dobrych czasów.

Z inicjatywy i rezultatu zbiórki cieszy się naturalnie Anna Bocheńska, twórczyni restauracji Different, Prezes Fundacji Pomocy rodzinie „Człowiek w potrzebie”.

– W imieniu całego zespołu Fundacji i restauracji bardzo serdecznie dziękuję za inicjatywę Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Bardzo dziękuję za realne wsparcie. Na chwile obecną jest to dla nas pomoc zarówno finansowa jak i emocjonalna. To ogromna wartość, że paraolimpijczycy nam pomogli.

Wszystkie środki zebrane w zbiórce trafiły na konto fundacji i w 100% zostały przeznaczone na cel charytatywny. Osoby zainteresowane dalszym wsparciem restauracji Different mogą zorganizować własną zbiórkę lub wpłacać datki na konto https://pomagam.pl/posilkikryzysowe/.

W czasach zarazy #ParaolimpijczycyPomagają!

Zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom!

inf.wł.