Aktualności

Paraolimpijczycy na 23. Pikniku Olimpijskim!

Polski Komitet Paraolimpijski weźmie udział w 23. Pikniku Olimpijskim, który odbędzie się 28. maja w Parku Kępa Potocka w Warszawie. Olimpijczycy i paraolimpijczycy już od wielu lat spotykają się tutaj wspólnie, aby propagować zdrowy styl życia i prezentować swoje dyscypliny sportowe.

20 05 2022 piknik strefaparaolimpijska 1080x1080 1

Po dwóch latach przerwy związanej z pandemią koronawirusa Covid-19 Piknik Olimpijski wraca do kalendarza wydarzeń sportowych na mapie kraju. Nie może na nim oczywiście zabraknąć strefy paraolimpijskiej, która w minionych latach cieszyła się ogromną popularnością. Polski Komitet Paraolimpijski zakłada, że nie inaczej będzie w tym roku, zwłaszcza, że w programie pojawią się i gwiazdy paraolimpijskiego sportu i nowości. 

W strefie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego będzie można nie tylko spotkać zawodników, którzy reprezentowali Polskę na igrzyskach paraolimpijskich, ale również będzie można sprawdzić się w sześciu paraolimpijskich dyscyplinach: parabadmintonie, paraszermierce, parawioślarstwie, blind footballu czy siatkówce na siedząco. Nowością będzie mało znana w Polsce boccia – dyscyplina paraolimpijska uprawiana przez zawodników ze znacznymi niepełnosprawnościami ruchowymi.

Swój udział potwierdzili już paraolimpijczycy, którzy od lat zajmują miejsca w światowej czołówce: dwukrotny medalista igrzysk w paraszermierce Adrian Castro (IKS AWF Warszawa),  oraz parabadmintonista Bartłomiej Mróz (BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle).

Każda osoba odwiedzjąca strefę paraolimpijską otrzyma specjalny identyfikator służący do kolekcjonowania naklejek z maskotkami ostatnich sześciu igrzysk paraolimpijskich – to w ostatnich latach przyciągało przede wszystkim dzieci. Naklejki będzie można zdobyć odwiedzając stoisko danej dyscypliny. Uczestnik, który sprawdzi się w co najmniej czterech z sześciu dyscyplin otrzyma specjalne upominki od Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Zapraszamy od godziny 12:00 do 18:30 do Parku Kępa Potocka. Wstęp wolny.

Organizatorem Pikniku Olimpijskiego jest Polski Komitet Olimpijski.