STRONA GŁÓWNA > Aktualności > PARAOLIMPIJCZYCY BEZPIECZNI Z FUNDACJĄ PZU
Aktualności

PARAOLIMPIJCZYCY BEZPIECZNI Z FUNDACJĄ PZU

Polski Komitet Paraolimpijski nawiązał współpracę z Fundacją PZU, w ramach której ufundowano ubezpieczenie Polskiej Reprezentacji Paraolimpijskiej na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro.

Letnie Igrzyska Paraolimpijskie to największe wydarzenie sportowe na świecie dla zawodników z niepełnosprawnościami. Uczestnicy tegorocznych zawodów, które zostaną rozegrane w dniach 7-18 września w Rio de Janeiro, będą rywalizować w 22 dyscyplinach sportowych.

Polacy po raz pierwszy wzięli udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Haidelbergu w 1972 roku.     Dziś na historyczny dorobek polskich zawodników składają się 692 medale zdobyte podczas wszystkich Letnich Igrzysk Paraolimpijskich – mówi Łukasz Szeliga, Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. – Reprezentanci Polski na poprzednich Igrzyskach w Londynie zdobyli 36 medali, w tym aż 14 złotych. Mocno wierzę w to, że w Rio powtórzą, a nawet przebiją ten sukces. Tym bardziej, że pierwszy raz w historii Igrzyska Paraolimpijskie będą transmitowane szeroko na kanałach Telewizji Polskiej – dodaje.

Dla niepełnosprawnych reprezentantów Polski rywalizujących w zawodach kontuzja jest równie niebezpieczna, jak dla pozostałych sportowców. Może wyeliminować ich nie tylko ze startu, ale także treningu, a nawet zakończyć sportową karierę. Paraolimpijczycy nie są jednak pozbawieni możliwości ochrony przed negatywnymi skutkami takich zdarzeń.

Fundacja PZU podjęła decyzje o ufundowaniu ubezpieczenia polskich zawodników podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio – mówi Marta Wolańska, Dyrektor Biura Fundacji PZU – Aktywizacja osób niepełnosprawnych to jeden z obszarów zaangażowania Fundacji PZU, cieszymy się, że w ten sposób możemy wesprzeć naszą reprezentację, która od lat odnosi sukcesy reprezentując nasz kraj na arenie międzynarodowej – dodaje.

Dzięki nawiązaniu współpracy Fundacji PZU z Polskim Komitetem Paraolimpijskim została zaprojektowana dla paraolimpijczyków unikatowa chusta w barwach tętniącego życiem i kolorami Rio de Janeiro.