Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata w Dubaju mają na koncie pierwszy rekord – jeszcze przed rozpoczęciem zawodów, które będzie miało miejsce dziś – w czwartek 7 listopada. Zmagania paralekkoatletów będą nadawane w rekordowej liczbie państw, większej niż jakiekolwiek wcześniejsze paralekkoatletyczne mistrzostwa świata.

 

W sumie 24 nadawców ze wszystkich kontynentów będzie relacjonowało Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata w Dubaju na 88 obszarach – to o jedno więcej niż podczas poprzednich mistrzostw świata rozgrywanych w Londynie w 2017 roku.

Ponad 1400 zawodników ze 120 krajów świata zapowiedziało swój udział w zawodach. Większość z nich jest już na miejscu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.  Polska reprezentacja liczy 42 zawodników.

 

Japońska telewizja NHK planuje transmisje na żywo ze wszystkich wieczornych sesji, a do Dubaju przyjechało blisko 100 pracowników tej stacji.

Alexis Schaefer, Dyrektor ds. Handlowych Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego powiedział: Dubaj 2019 to największa impreza w sporcie paraolimpijskim przed igrzyskami w Tokio. Fakt, że zainteresowanych jest nią tylu nadawców to dowód na to, że sportem paraolimpijskim interesuje się coraz więcej osób na całym świecie. Nie tylko zawody są pokazywane po raz pierwszy w kolejnych państwach, ale w tych, w których już były relacjonowane, zakres relacji i transmisji także wzrasta. Teraz czekamy już tylko na fantastyczne starty zawodników.

Włoska telewizja RAI będzie pokazywała mistrzostwa “na żywo”, kibice sportu w Brazylii z kolei będą mogli oglądać transmisje w TV Globo oraz na SporTV.

Amerykańska NBC zapewni livestreaming całej imprezy, zaś Olympic Channel będzie transmitował wszystkie wieczorne sesje.

Dzięki współpracy Międzynarodowego Komitetu Paraolipmijskiego (IPC) z Olympic Channel będzie można także oglądać livestreaming wszystkich sesji w państwach, w których nie ma nałożonej geo-blokady. Z kolei współpraca IPC z agencją SNTV i Reuters   zapewni dystrybucję najświeższych informacji na całym świecie.

W państwach, w których nie obowiązuje geo-blokada, także w Polsce, fani para sportu będą mogli śledzić wszystkie sesje i informacje na oficjalnej stronie mistrzostw świata (paralympic.org/dubai-2019) oraz na fanpage’u i Twitterze World Para Athletics. W naszym kraju bieżące relacje z zawodów planowane są na antenie TVP Sport w programach „Sportowy Wieczór” oraz w magazynie „Pełnosprawni” (emitowany także na antenie TVP1).

 

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata potrwają od 7 do 15 listopada.

Lista wszystkich nadawców:

AIS/Broadcasters (Tajlandia)

America Movil (Ameryka Łacińska – z wyłączeniem Brazylii)

ARD/ZDF (Niemcy)

BBC Radio (Wielka Brytania)

Channel 4 (Wielka Brytania*)

CPC (Kanada*)

CPE (Hiszpania*)

DeporTV (Argentyna)

DR (Dania)

NBC (USA*)

NHK (Japonia)

NRK (Norwegia)

Olympic Channel (zasięg ogólnoświatowy)

RAI (Włochy)

RTP (Portugalia)

Seven (Australia*)

SuperSport (Południowa Afryka + Sub Saharan Africa** – Pay TV)

TBS (Japonia)

TRT (Turcja)

TV Globo (Brazylia)

TVMS (Sub Saharan Africa – Free to Air)

TVNZ/Attitude Pictures (Nowa Zelandia)

TVRI (Indonezja)

YLE (Finlandia)

*Obszary, na których obowiązuje geo-blokada.

** Angola, Benin, Botswana, Burkina Faso, Burundi, Kamerun, Wyspy Zielonego Przylądka, Republika Środkowoafrykańska, Czad, Komory, Demokratyczna Republika Konga, Wybrzeże Kości Słoniowej, Dżibuti, Gwinea Równikowa, Erytrea, Etiopia, Gabon, Gambia, Ghana, Gwinea, Gwinea-Bissau, Kenia, Lesotho, Liberia, Madagaskar, Malawi, Mali, Mauretania, Mauritius, Majotta, Mozambik, Namibia, Niger, Nigeria, Reunion, Rwanda, Wyspy św. Tomasza i Książęca, Senegal, Seszele, Sierra Leone, Somalia, Sudan, Sokotra, Południowy Sudan, Św. Helena, Suazi,  Tanzania, Togo, Uganda, Zachodnia Sahara, Zambia i Zimbabwe.

 

#KibicujemyParaolipmijczykom

 

źródło: www.paralympic.org/news

foto: Luc Percival/World Para Athletics oraz PKPar