STRONA GŁÓWNA > Aktualności > LUX MED został Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego
Aktualności

LUX MED został Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

Grupa LUX MED została Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Największa prywatna sieć medyczna w Polsce zapewni kompleksową opiekę medyczną polskim sportowcom przygotowującym się do Igrzysk Paraolimpijskich.

26 lutego br. została podpisana umowa, na mocy której Grupa LUX MED staje się Głównym Partnerem Medycznym PKPar. W imieniu LUX MED umowę podpisała prezes Grupy, Anna Rulkiewicz, a w imieniu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego prezes Łukasz Szeliga.

 

Polski Komitet Paraolimpijski istnieje od 1998 roku, jest organem odpowiedzialnym za organizację ruchu paraolimpijskiego w Polsce oraz organizatorem wyjazdów Narodowej Reprezentacji Paraolimpijskiej na igrzyska letnie i zimowe. W najbliższych XII Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich w Pjongczangu, które odbędą się w dniach 9-18 marca, Polskę reprezentować będzie 8 sportowców wraz z trzema przewodnikami. Reprezentanci wystartują w 4 dyscyplinach: narciarstwie alpejskim, biathlonie, narciarstwie biegowym i parasnowboardzie.

Od kilku lat rozwijamy w Grupie LUX MED medycynę sportową. Nasz szpital ortopedyczny Carolina Medical Center jest w elitarnym gronie podmiotów certyfikowanych jako FIFA Medical Clinic of Excellence. M.in. dzięki temu od 2014 roku mogliśmy się podjąć opieki medycznej nad polskimi Olimpijczykami jako Główny Partner Medyczny Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Mamy więc niezbędne kompetencje i doświadczenie w pracy ze sportowcami. Rozpoczynająca się dziś współpraca z Polskim Komitetem Paraolimpijskim jest niejako naturalnym rozwinięciem naszej dotychczasowej działalności. Jestem przekonana, że przyniesie ona polskim paraolimpijczykom wiele korzyści. Cieszymy się, że możemy być częścią tej drużyny i trzymamy kciuki za dobry start naszych reprezentantów w Pjongczang oraz na kolejnych Igrzyskach Paraolimpijskich – mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy LUX MED.

 

Po raz pierwszy w historii sportu paraolimpijskiego w Polsce zawodnicy mogą ze spokojem wkładać pełen wysiłek w trening bez obaw o to, że w przypadku doznania kontuzji, które w sporcie się zdarzają, będą mogli liczyć na szybką, profesjonalną pomoc medyczną. Bardzo cieszę się, że wsparcie dla paraolimpijczyków będzie miało charakter długofalowy. Cieszymy się z kolejnego partnera z sektora prywatnego, który docenił wartości jakie niesie za sobą ruch paraolimpijski – mówi Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

 

Na początku stycznia br. Grupa LUX MED podpisała umowę, na mocy której firma pozostaje Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Dotychczas w ramach współpracy z PKOl Grupa pomogła blisko 1 200 sportowcom, realizując przy tym niemal 10 000 procedur medycznych.

Grupa LUX MED jest liderem rynku prywatnych usług medycznych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa LUX MED zapewnia swoim klientom pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową. Pod opieką Grupy LUX MED znajduje się 1 900 000 pacjentów, do dyspozycji których jest 203 ogólnodostępne i przyzakładowych ambulatoryjnych centrów medycznych, 7 szpitali, 33 placówki diagnostyczne, ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny i około 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 14 500 osób, w tym około 6400 lekarzy i 3800 wspierającego personelu medycznego.