STRONA GŁÓWNA > Konferencja 1. Orlen Paralympic Run
Aktualności

Konferencja 1. Orlen Paralympic Run

Zapraszamy do obejrzenia nagrania z konferencji poświęconej idei Orlen Paralympic Run.

Choć słowo konferencja brzmi bardzo podniośle, nie należy jednak obawiać się nudy. To gwarantuje już osoba prowadzącego wydarzenie – jest nim Michał Pol, attaché prasowy polskiej reprezentacji paraolimpijskiej, współzałożyciel Kanału Sportowego na Youtube.

Podczas wydarzenia zostały poruszone dwa ważne tematy. Pierwszy z nich to „Nowa Era Sportu Paraolimpijskiego”. Jakie jest dziś miejsce sportu paraolimpijskiego w Polsce i na świecie? Jak zmieniło się jego postrzeganie? Czy dalej można mówić o nim jako o formie rehabilitacji? Na te i inne pytania odpowiedzą: Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Robert Korzeniowski, multimedalista olimpijski w chodzie sportowym i ambasador paraolimpijczyków, oraz prof. Bartosz Molik, rektor warszawskiej AWF, ale również fizjoterapeuta i międzynarodowy klasyfikator w koszykówce na wózkach.

Do udziału w drugim panelu, zatytułowanym „Jak biegać? Zero kontuzji – maksimum efektów” zaprosiliśmy biegaczy – praktyków. Każda z osób, która weźmie w nim udział, ma inną historię, ale dla każdej z nich to właśnie uprawianie sportu stało się sposobem na życie. W panelu wystąpią: Dariusz Wojda, ultramaratończyk i kapitan drużyny Polish Wings, oraz Michał Kotkowski, złoty medalista ME i brązowy medalista MŚ w biegach sprinterskich, czwarty w biegu na 400 m oraz piąty na 200 m podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Specjalny film na tę okazję przygotowała również Corinne Klaida, polska bizneswoman, CEO Accord Group Polska oraz inicjatorka akcji „#CorinneRunsForGood”.