STRONA GŁÓWNA > Aktualności > #Hot16Challenge2 – ParalympicStyle!
Aktualności

#Hot16Challenge2 – ParalympicStyle!

Łukasz Szeliga Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego został nominowany przez Wojtka Makowskiego, pływaka, wicemistrza paraolimpijskiego z Rio de Janeiro do akcji #Hot16Challenge2. Prezes Szeliga podjął wyzwanie i w miniony piątek w mediach społecznościowych Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego opublikowany został teledysk. Akcja ma cel charytatywny.

Po akcji #ParaolimpijczycyPomagają, której celem była internetowa zbiórka na rzecz akcji Posiłki kryzysowe – Warszawa i zebranie funduszy na ciepłe posiłki dla najbardziej potrzebujących i pomoc w ratowaniu restauracji Different (restauracji w ciemności, jedynej w Polsce obsługiwanej przez niewidomych kelnerów) przyszła pora na #Hot16Challenge2.  To bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych akcji roku, której powstanie związane jest w bezpośredni sposób z pandemią koronawirusa. Jak informują „Wirtualne media” zdaniem ekspertów zajmujących się marketingiem to jeden z największych, jeśli nie największy viral w polskim internecie. Wyzwanie zostało zapoczątkowane przez raperów, ale zasięgiem szybko zmobilizowało różne gatunki muzyki. Podczas drugiej edycji rapowanej akcji ruszyła zbiórka na stronie siepomaga.pl na pomoc pracownikom służby zdrowia. Do akcji włączyli się przedstawiciele show biznesu, politycy a także sportowcy. Zasady wyzwania są bowiem proste – nominowany nagrywa swoją 16-wersową (stąd „hot16”) zwrotkę rapu i wzywa do tego kolejne osoby. Takie wyzwanie Łukaszowi Szelidze Prezesowi Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego rzucił Wojtek Makowski, wicemistrz paraolimpijski z Rio de Janeiro znany nie tylko jako pływak, ale także raper.

 

– Po tym jak usłyszałem, że jestem nominowany do tej akcji, a ja nie śpiewam, tylko lubię słuchać muzyki to się przeraziłem.  Świadomość publicznego występu była bardzo trudna i dalej jest, zwłaszcza w formule, o której nie mam pojęcia. Na jakieś 12 godzin przed ostateczną decyzją czy się podejmę wyzwania, byłem bliski rezygnacji, ale na pomoc przyszedł niezawodny zespół Komitetu i razem doprowadziliśmy do takiego finału, który możemy teraz oglądać na kanale YT PKPar-u.  Osobiście odetchnąłem z ulgą, bo komentarze, które pojawiły się po publikacji, liczba wyświetleń i „lajki”, które dostał nasz „Hot16” poprawiły mi humor, a zakładam ze każda złotówka z tej akcji przekłada się na poprawę sytuacji, z która musza mierzyć się nasi medycy.

 

 

Nagranie #Hot16Challenge2 – ParalympicStyle zostało zrealizowane na hali szermierczej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie dzięki uprzejmości Kanclerza uczelni Macieja Hartfila i za wstawiennictwem Prezesa IKS AWF Warszawa Tadeusza Nowickiego.  Tekst, zdjęcia, montaż, aranżacja, chórki, a nawet make-up były dziełem zespołu osób z różnych działów na co dzień pracujących w Polskim Komitecie Paraolimpijskim. Prezes Łukasz Szeliga jako kolejnych nominował do akcji Monikę Kuszyńska i zespół The November Project.

 

Zbiórka dostępna jest pod adresem: http://siepomaga.pl/hot16challenge

Zajrzyj na Youtube Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego!

 

 

Zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom!