STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Grand Prix w Strzelectwie Sportowym – ponad 200 zawodników z 23 krajów
Aktualności

Grand Prix w Strzelectwie Sportowym – ponad 200 zawodników z 23 krajów

Jak co roku, Klub Sportowy Inwalidów „Start” Szczecin jest organizatorem Międzynarodowego Grand Prix w Strzelectwie Sportowym Osób Niepełnosprawnych, który odbędzie się w dniach 11-14.04.2018 r. w Szczecinie na krytej bieżni Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego im. Wiesława Maniaka.

Zawodnicy przyjeżdżają do naszego miasta już od 07.04.2018 r., ponieważ w dniach 09-10.04.2018 r. odbywać się będą treningi, klasyfikacja medyczna, kontrole broni i sprzętu strzeleckiego.                                                      

W zawodach weźmie udział około 200 osób z 23 krajów tj: Polska, Austria, Bułgaria, Kanada, Czechy, Hiszpania, Finlandia, Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Izrael, Włochy, Kazachstan, Wilno, Łotwa, Portugalia, Singapur, Ukraina, Stany Zjednoczone, Grecja, Białoruś, Uzbekistan, Emiraty Arabskie.

Podczas Grand Prix zawodnicy będą mogli zdobyć punkty kwalifikacyjne, dzięki którym mogą podwyższyć swoje miejsce na liście rankingowej oraz spełnić jeden z warunków do prawa udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich, które odbędą się w Tokio 2020.          

 

źródło: KSI „Start” Szczecin