Biało-czerwoni drudzy w klasyfikacji medalowej parastrzeleckich ME! Ostatniego dnia rywalizacji Polacy zdominowali kategorię P5 (pistolet pneumatyczny standard), w której zdobyli złoty i srebrny medal oraz czwarte miejsce indywidualnie. Indywidualne rezultaty przełożyły się na zwycięstwo naszych reprezentantów w drużynie.

W czwartym i jednoczenie ostatnim dniu Parastrzeleckich Mistrzostw Europy reprezentanci Polski rywalizowali w konkurencji P5 – pistolet pneumatyczny standard. Po zaciętej rywalizacji przed ostatnią serią cała trójka Polaków plasowała się na miejscach medalowych, ostatecznie jednak rywalizacja zakończyła się dwoma medalami indywidualnymi:

• Szymon Sowiński (Start Zielona Góra) zajął 1 miejsce z wynikiem 352pkt i został
    Mistrzem Europy
  • Kacper Pierzyński (Start Szczecin) zajął 2 miejsce z wynikiem 350pkt i został
    Wicemistrzem Europy
  • Filip Rodzik (Skorpion Polkowice) zajął 4 miejsce z wynikiem 348pkt

W klasyfikacji zespołowej w tej konkurencji Polacy z aż 80 punktową przewagą pokonali reprezentację Czech i zdobyli złoty medal zostając drużynowymi Mistrzami Europy.

Zakończyły się ostatecznie Mistrzostwa Europy w parastrzelectwie z 10 m, które w dniach 13-18.03.2022 odbywały się na olimpijskim obiekcie Vikingskipet w Hamar w Norwegii. Dla reprezentacji Polski były to najlepsze dotychczas mistrzostwa kontynentalne w historii – łącznie Polacy zdobyli 12 medali – 3 złote, 7 srebrnych i 2 brązowe. W klasyfikacji medalowej
Polska zajęła drugie miejsce za reprezentacją Słowacji, którzy mieli mniej medali, ale o wygranej zdecydowała liczba zdobytych medali złotych.

– 9 miejsce w konkurencji P1 – Pistolet pneumatyczny mężczyzn
Waldemar ANDRUSZKIEWICZ (Start Zielona Góra)
– 14 miejsce w konkurencji R1– Karabin pneumatyczny stojąc mężczyzn
– 20 miejsce w konkurencji R3 – Karabin pneumatyczny leżąc

Rezultaty zespołowe:
Złoty medal w konkurencji P5 – Pistolet pneumatyczny standard – Szymon SOWIŃSKI (Start Zielona Góra), Kacper PIERZYŃSKI (Start Szczecin), Filip RODZIK (Skorpion Polkowice)

Srebrny medal w konkurencji P1 – Pistolet pneumatyczny mężczyzn – Szymon SOWIŃSKI (Start Zielona Góra), Kacper PIERZYŃSKI (Start Szczecin), Filip RODZIK (Skorpion Polkowice)

Brązowy medal w konkurencji R3 – Karabin pneumatyczny leżąc – Marek DOBROWOLSKI (Legia Warszawa), Emilia BABSKA (Legia Warszawa), Waldemar ANDRUSZKIEWICZ (Start Szczecin)

Źródło: Informacja ZKF Olimp i PZSN „Start”. Tytuł i lead od redakcji.