STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Cztery medale parawioślarzy w Gavirate!
Aktualności

Cztery medale parawioślarzy w Gavirate!

Regaty 13 Gavirate International Para-Rowing, które zakończyły się w miniony weekend we Włoszech przyniosły polskiej reprezentacji jeden srebrny i trzy brązowe medale. Start w międzynarodowych regatach był pierwszym sprawdzianem parawioślarzy w tym sezonie.

 

Dwójka PR2Mix2x Jolanta Majka i Michał Gadowski, tym razem wystartowała w nowej kategorii PR2 na jedynkach, pozostali z czteroosobowej reprezentacji Polski Jarek Kailing i Leszek Niewiarowski startowali w kategorii PR1M1x. Najlepiej z naszej reprezentacji spisał się Michał Gadowski (PR2M1), który w niedzielnych finałach zdobył srebrny medal. Tym samym Gadowski wraca do kraju z dwoma krążkami – w sobotnich finałach sięgnął bowiem po brąz.  Z dwoma medalami w brązowym kolorze wraca Jolanta Majka Pawlak (PR2W1). Swojego zadowolenia ze startu szczecińskich zawodników nie krył trener parawioślarzy Tomasz Kaźmierczak.

Regaty międzynarodowe w Włoszech Gavirate rozgrywane są pod egidą FISA. Nasza ekipa rokrocznie bierze w nich udział. Regaty są zorganizowane w sposób dwóch oddzielnych regat – tłumaczy Kaźmierczak. Jedne regaty trwają od piątku do soboty rano, drugie sobota popołudnie i niedziela rano. Głównym celem udziału naszej reprezentacji w regatach w Włoszech było sprawdzenie poziomu sportowego na nowym dystansie 2000m.

 

Zawody w Gavirate zostały rozegrane przy mocnej międzynarodowej obsadzie 25-ciu reprezentacji z całego świata (m.in. Francja, Uganda, Austria, Nowa Zelandia, Ukraina, Holandia, Kanada, Sri Lanka, Nigeria, Japonia, USA, Argentyna, Łotwa, Szwecja, Meksyk, Paragwaj, Hiszpania, Włochy, Belgia, Węgry, Litwa, Izrael, Norwegia, Anglia, Niemcy, Australia).

 

Wyniki sobotnich finałów:

PR2W1x Jola Majka Pawlak brązowy medal
PR2M1x Michał Gadowski brązowy medal

PR1M1x Jarek Hrabia Kailing 7 miejsce w finale A
PR1M1x Leszek Niewiarowski 8 miejsce w finale B

Wyniki niedzielnych finałów:

PR2M1x Michał Gadowski srebrny medal
PR2W1x Jola Majka Pawlak brązowy medal

PR1M1x Jarek Hrabia Kailing 7 miejsce w finale A
PR1M1x Leszek Niewiarowski 1 miejsce w finale C

 

info: inf.własna

foto: fanpage Tomasza Kaźmierczaka