STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Ćwicz z mistrzem paraolimpijskim. Trenuj z Pauliną Woźniak!
Aktualności

Ćwicz z mistrzem paraolimpijskim. Trenuj z Pauliną Woźniak!

W ramach kolejnej edycji Narodowego Dnia Sportu, #PKPar zaprasza do treningu online z wicemistrzynią paraolimpijską w pływaniu – Pauliną #Woźniak!

Narodowy Dzień Sportu 2020 przejdzie do historii przede wszystkim ze względu na fakt, iż odbywał się podczas pandemii koronawirusa. Z tego powodu jego formuła była zupełnie inna niż do tej pory. Zazwyczaj były to tysiące bezpłatnych treningów, zajęć i wydarzeń sportowych rozsianych po całym kraju. Co roku w Narodowym Dniu Sportu brało udział kilkaset tysięcy Polaków. Podczas VIII edycji Narodowego Dnia Sportu nie odbył się wielki sportowo-rodzinny piknik na błoniach PGE Narodowego, miast tego miały miejsce mniejsze wydarzenia lokalne w całym kraju, jak również działania w Internecie: spotkania ze sportowcami, treningi online, wykłady i wyzwania.

 

 

 

Polski Komitet Paraolimpijski po raz kolejny objął patronatem Narodowy Dzień Sportu i włączył się do działania – przedstawiciele naszej organizacji wzięli udział w konferencji online „Wyzwania środowiska sportowego w dobie pandemii”. O działaniach Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego w dobie Covid – 19 opowiedział Marcel Jarosławski (PZSN „Start”), przedstawił także swoją perspektywę patrzenia na sport w kontekście przełożonych Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy, których jest dyrektorem. Z kolei paraolimpijczyk, pływak Wojciech Makowski opowiedział o swoich doświadczeniach z perspektywy czynnego zawodnika.