STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Corinne biegnie dla paraolimpijek!
Aktualności

Corinne biegnie dla paraolimpijek!

Przed Corinne Klajda ostatni etap Namib Race – jednego z czterech ultramaratonów wchodzących w skład serii „4 Deserts Race”. Bieg odbywa się w Namibii, a cały dystans wynosi 250 km i należy pokonać go w ciągu 7 dni. A to wszystko dla polskich paraolimpijek w ramach projektu #CorinneRunsForGood!

Fundacja UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej razem z Polskim Komitetem Paraolimpijskim od lipca 2021 roku realizuje projekt stypendialny dla polskich paraolimpijek. Do grona pierwszej piątki właśnie dołączyło kolejne 5 dziewczyn!

Wszystko zaczęło się od CORINNE KLAJDA, która pewnego dnia odwiedziła Fundację UNAWEZA. Choć na codzień zajmuje się biznesem, postanowiła wziąć udział w serii ultramaratonów „4 Deserts Race”, a jej marzeniem jest, aby to zmaganie przyniosło wymierne dobro dla innych kobiet. Martyna Wojciechowska, która zdecydowała się od tego roku zostać Ambasadorką polskich paraolimpijek, zainspirowała Corinne ich historiami. Te niezwykłe kobiety z niepełnosprawnościami, które wyczynowo uprawiają sport, zmagają się ze swoimi barierami i ciężko trenują, by osiągnąć swój cel – zdobyć medal na Igrzyskach Paraolimpijskich oraz innych międzynarodowych zawodach – skradły również serce Corinne.

Zbiórka, w którą zaangażowana jest Corinne, zakłada zebranie 250 000 PLN. Dzięki tym funduszom pokryjemy koszty 10 sportowych stypendiów, po 2000 PLN miesięcznie, dla 10 Paraolimpijek. 

Nasze stypendystki:

  1. Alicja Jeromin
  2. Róża Kozakowska
  3. Dorota Bucław
  4. Joanna Mendak
  5. Iweta Faron
  6. Renata Kałuża
  7. Paulina Woźniak
  8. Edyta Owczarz
  9. Justyna Franieczek
  10. Emilia Babska

Zapraszamy do wpłat pod adresem:

https://www.unaweza.org/komu-pomagamy/corinne-biegnie-dla-paraolimpijek/

Więcej informacji pod adresem:

https://paralympic.org.pl/projekty/unaweza/

Dodatkowo przypominamy, że trwa I etap 3.Plebiscytu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca 2021 roku. Zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatur – w tym dziewczyn z naszego programu stypendialnego!

Link do plebiscytu:

https://paralympic.org.pl/guttmanny/3-plebiscyt-polskiego-komitetu-paraolimpijskiego-na-sportowca-2021-roku/

Zapraszamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych.

Będziemy wdzięczni za upowszechnienie informacji!

Dziękujemy!

#Guttmanny2021

#KibicujemyParaolimpijczykom