STRONA GŁÓWNA > Aktualności > Citi w Polsce partnerem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego
Aktualności

Citi w Polsce partnerem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

Na niespełna 500 dni przed Letnimi Igrzyskami Paraolimpijskimi w Tokio Citi w Polsce ogłasza współpracę z Polskim Komitetem Paraolimpijskim. To element globalnej inicjatywy Citi wspierającej ruch paraolimpijski i dążenie do zmiany społecznego postrzegania niepełnosprawności. W ramach współpracy Citi w Polsce będzie także wspierał dwóch wybitnych sportowców. 

– W Citi  promujemy kulturę organizacyjną, w której doceniane są kompetencje, współpraca i pasja w dążeniu do celu. Nade wszystko bliska jest nam idea różnorodności, dzięki której czerpiemy z wielu różnych perspektyw i lepiej rozumiemy potrzeby innych.  To niejednokrotnie wymaga przekraczenia naszych własnych granic, ale również poszerza nasze horyzonty, wzbogaca i wyzwala siłę do działania. To jasno łączy nas z misją Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Chcemy budować społeczeństwo, które akceptuje różnorodność oraz czerpie inspirację z sukcesów paraolimpijczyków i ich determinacji w osiąganiu doskonałości i równości. Jestem dumny, że Citi angażuje się w ruch paraolimpijski, mówi Sławomir S. Sikora, prezes zarządu Citi Handlowy i Citi Country Officer w Polsce.

Misją Citi pozostaje wspieranie wzrostu i rozwoju, zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i społecznym. Stąd ambasadorami Citi w Polsce będą wybitni sportowcy: Natalia Partyka, czterokrotna mistrzyni paraolimpijska i jedyny w historii sportowiec, który trzy razy z rzędu reprezentowała swój kraj na igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich, oraz Maciej Lepiato, mistrz paraolimpijski i czterokrotny mistrz świata osób niepełnosprawnych w skoku wzwyż.  – W ramach promowania kultury zdrowia Citi realizuje globalny program Live Well at Citi, zachęcając do podjęcia aktywności sportowej. Ma on również wymiar społeczny. Pracownicy i klienci angażujący się w projekty Live Well at Citi nie tylko realizują sportowe pasje, ale wspierają – każdym pokonanym kilometrem! – potrzebujących. Parasportowcy to dla nas przykład niezachwianego dążenia do doskonałych wyników. Dzięki zaangażowaniu i różnorodnym zespołom, ideom i możliwościom my także możemy być najlepsi – mówi Maciej Kropidłowski, wiceprezes zarządu Citi Handlowy.
Natalia Partyka
Photo by © Adam Nurkiewicz / Mediasport

Współpraca Citi w Polsce i Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego została oficjalnie zainaugurowana podczas Gali Paraolimpijskiej z okazji 21-lecia Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego i 20-lecia jego funkcjonowania w ramach struktur międzynarodowych. Podczas Gali Maciej Kropidłowski, wiceprezes Zarządu Citi Handlowy, wręczył nagrodę 20-lecia Natalii Partyce w kategorii tenis stołowy. Nagrodę 20-lecia otrzymał również Maciej Lepiato. Sportowców w czasie Gali wspierali wolontariusze #citivolunteers.

– 20 lat Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego w strukturach międzynarodowych to wspaniały jubileusz naznaczony wieloma sukcesami sportowymi. Aktualnie Polska w letniej medalowej klasyfikacji wszechczasów zajmuje wysokie 9 miejsce, co jest powodem do dumy i wyzwaniem, by tę pozycję utrzymać. W ostatnich latach sytuacja ruchu paraolimpijskiego ulega ciągłej poprawie. Poza rekordowymi nakładami na aktywność sportową osób z niepełnosprawnościami z instytucji rządowych – Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – Komitet nawiązał współpracę z wieloma partnerami i sponsorami. Mamy za sobą pierwszą w historii transmisję igrzysk paraolimpijskich z Rio de Janeiro, w tym roku w marcu Komitet otrzymał prestiżową Nagrodę Biznesu Sportowego DEMES za rok 2018 w kategorii organizacja sportowa- to wyróżnienie motywuje nas do dalszej pracy. Dziś obchodzimy jubileusz 20-lecia, za trzy lata w 2022 roku obchodzić będziemy jubileusz 50-lecia starów polskiej reprezentacji w igrzyskach paraolimpijskich – po raz pierwszy startowaliśmy w Heidelbergu w 1972 roku. Przed nami zatem jeszcze większy jubileusz. Mamy nadzieję, że na bazie profesjonalnej współpracy ze wszystkimi partnerami będziemy świadkami nieustannego rozwoju naszej organizacji. Mamy także coraz większe grono kibiców, którym dziękujemy za dobrą energię. Pamiętajmy, zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom,

– mówi Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga.

#citivoluneteers #czerpieinspiracjezroznorodnosci #diversitymatters #livewellatciti #kibicujemyparaolimpijczykom