Projekt „WF z Paraolimpijczykiem” to możliwość zaproszenia zawodnika do państwa do szkoły na nietypową i ciekawą lekcję WFu! Lekcja będzie składała się z dwóch bloków: teoretycznego i praktycznego. Na pierwszym z nich zawodnik wprowadza młodzież w tajniki swojej dyscypliny – podstawowe zasady czy używany sprzęt – oraz opowiada o tym, co go napędza do bycia zawodowym sportowcem. Podczas drugiego bloku przeprowadzany jest trening z typowymi dla dyscypliny ćwiczeniami i rywalizacją. Chcesz, aby utytułowany zawodnik zaprezentował swoją dyscyplinę w twojej szkole i zainspirował dzieci i młodzież do aktywności? Wypełnij formularz na dole strony!

Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach – spotkanie z Adrianem Castro

Szkoła Podstawowa nr 3 w Markach – spotkanie z Jakubem Tokarzem

Dnia 11 stycznia 2020 roku w Hali MOSiR w KROŚNIE przeprowadzono lekcję „WF z paraolimpijczykiem”. Uczestników spotkania w tajniki paraolimpijskiego sportu wprowadził Rafał Wilk, mistrz paraolimpijski w kolarstwie ręcznym z Rio de Janeiro.

Dnia 16 stycznia 2020 roku w Ośrodku Dziennego Pobytu i Rehabilitacji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością przy ul. Skorochód-Majewskiego 34 w Warszawie odbyła się lekcja „WF  z paraolimpijczykiem. Beneficjentami tego wydarzenia były dzieci  z niepełnosprawnością umysłową. Spotkanie poprowadził mistrz paraolimpijski z 2012 r. w szermierce na wózkach Grzegorz Pluta.

28 stycznia 2020 roku została przeprowadzona w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 41 w Warszawie przy ul. Bartniczej 2 lekcja „WF z Paraolimpijczykiem”.W spotkaniu motywacyjnym wzięło udział ok. 60 uczniów z różnych klas. Wydarzenie poprowadził Grzegorz Pluta, mistrz paraolimpijski z 2012 r. w szermierce na wózkach, który poprowadził zajęcia z młodzieżą.

11 marca 2020 roku w Przedszkolu Publicznym w Torzymiu przy ul. Saperskiej 10 odbyła się lekcja „WF z Paraolimpijczykiem. Przedszkolaków w tajniki paraolimpijskiego sportu wprowadziła Karolina Kucharczyk mistrzyni paraolimpijska w skoku w dal
z 2012 r.

13 grudnia 2019 roku została przeprowadzona w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi  nr 214 w Warszawie lekcja „WF-uz Paraolimpijczykiem”, zgodnie z zapisem w umowie PKPar/PKN ORLEN. W spotkaniu motywacyjnym wzięli udział uczniowie klas IV – VI (ok. 100 osób),natomiast w lekcji wf-u uczestniczyłaby grupa uczniów wybranych z poszczególnych klas (ok 25 osób). W wydarzeniu wziął udział Adrian Castro, który poprowadził zajęcia z młodzieżą.

Dnia 11 grudnia 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 154 z Oddziałami Integracyjnymi  na Targówku przeprowadziła lekcję „W-F z paraolimpijczykiem”, zgodnie z zapisem w umowie PKPar/PKN ORLEN. Uczniów w tajniki paraolimpijskiego sportu w prowadził parakajakarz Jakub Tokarz.

Na terenie Gminy Kampinos w dniu 29.06.2019r  odbył się bieg przełajowy „Kampinoskie piekło”, podczas którego przeprowadzono „W-F z paraolimpijczykiem”, zgodnie z zapisem w umowie PKPar/PKN ORLEN. Rozgrzewkę poprowadziła multimedalistka letnich igrzysk paraolimpijskich Alicja Fiodorow.

Dnia 8 czerwca 2019 roku na stadionie OSiR Targówek w ramach lekcji „W-F z paraolimpijczykiem”, zgodnie z zapisem w umowie PKPar/PKN ORLEN, odbyły się XXV Igrzyska Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Zajęcia rozgrzewki poprowadził dwukrotny medalista Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu 2012 – Mateusz Michalski. W tajniki szermierki na wózkach wprowadzał Karol Bilecki.

14 września 2018 r., odbyła się w Teresinie impreza sportowa skierowana do dzieci i młodzieży z Zachodniego Mazowsza, polegająca na przeprowadzeniu zawodów lekkoatletycznych. Organizatorem był klub sportowy UKS FILIPIDES. Zajęcia rozgrzewki poprowadzili Mistrz Paraolimpijski w skoku wzwyż z Londynu w 2012 i z Rio de Janeiro w 2016 roku – Maciej Lepiato, oraz  Łukasz Mamczarz – brązowy medalista paraolimpijski w skoku wzwyż z Londynu w 2012.

Podczas  X Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, zorganizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busko Zdrój,  została przeprowadzona w dn.15 października 2018 r., lekcja w –f z paraolimpijczykiem. W wydarzeniu wziął udział Michał Derus, który poprowadził zajęcia z młodzieżą.

Parabadminton
Parakajakarstwo
Paraszermierka
Siatkówka na siedząco