Wystrzelali minima, żeby pojechać na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Korei, a konkretnie złoto i trzy brązowe medale. Wszystkie drużynowo. W chorwackiej miejscowości Osijek zakończył się Puchar Świata w strzelectwie sportowym niepełnosprawnych. Nasza reprezentacja w składzie Sławomir Okoniewski, Filip Rodzik, Szymon Sowiński uplasowała się na 8 pozycji w tabeli medalowej na 25 startujących państw.

Przede wszystkim i wbrew oczekiwaniom zabrakło słońca. Filip Rodzik nie krył rozczarowania pogodą.

-Chorwacja kojarzy mi się raczej w urlopem i ciepłem. Gdy strzelaliśmy rano było 11 stopni.

W sytuacji, gdy niemal od samego przyjazdu padało zawodnicy postawili na silną współpracę. Drużyna w składzie Szymon Sowiński (START Zielona Góra), Sławomir Okoniewski (START Szczecin) i Filip Rodzik (Skorpion Polkowice) wszystkie krążki wywalczyła w konkurencjach zespołowych: (pistolet standard – złoty medal, pistolet dowolny, pistolet sportowy, pistolet pneumatyczny – brązowe medale).

Szymon Sowiński w konkurencji pistolet sportowy 30+30 strzałów na odległość 25m zajął 4 miejsce. Jego wynik to nowy rekord Polski. Pozostali zawodnicy uzyskiwali wartościowe wyniki, lecz brakowało im kilku punktów do wejścia do ósemki finałowej.