Oficjalna strona Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

2008 – Pekin – Osiągnięcia Polaków

2008 – Pekin – Osiągnięcia Polaków2019-01-31T00:40:20+00:00
Imię i Nazwisko Dyscyplina Kategoria Miejsce na Igrzyskach Klub sportowy
Waldemar Andruszkiewicz karabin pneumatyczny leżąc SH1 16. miejsce KSI Start Szczecin
     
karabin pneumatyczny stojąc SH1 26. miejsce
     
karabin dowolny leżąc   17. miejsce
Marcin Awiżeń bieg na 800 m T46 złoty medal Start Radom
     
bieg na 1500 m T46 4. miejsce
Barbara Barszcz tenis stołowy indywidualnie kl. 5 eliminacje Start Białystok
     
tenis stołowy drużynowo kl. 4-5 1/8 finału
Agnieszka Bartczak tenis na wózkach indywidualnie   1/16 finału LOB Wrocław
Albin Batycki tenis na wózkach indywidualnie   1/16 finału IKS Spartakus
Tomasz Blatkiewicz rzut dyskiem F37/38 5. miejsce Start Gorzów Wielkopolski
     
pchnięcie kulą F37/38 srebrny medal
Alicja Bukańska łucznictwo – łuk klasyczny indywidualnie stojąc 1/32 finału Start Gorzów Wielkopolski
     
łucznictwo – łuk klasyczny drużynowo   4. miejsce
Janusz Bułyk łucznictwo – łuk klasyczny indywidualnie W1/W2 1/32 finału Start Gdańsk
Renata Chilewska rzut dyskiem F35/36 4. miejsce Start Szczecin
     
pchnięcie kulą F35/36 brązowy medal
     
rzut oszczepem F35-38 brązowy medal
Tomasz Chmurzyński maraton T12 10. miejsce Triumf Start Bydgoszcz
Robert Chyra rzut dyskiem F37/38 9. miejsce IKS Start Zduńska Wola
     
pchnięcie kulą F37/38 4. miejsce
Leszek Ćmikiewicz rzut dyskiem F42 9. miejsce Start Gorzów Wielkopolski
     
pchnięcie kulą F42 9. miejsce
Piotr Czop szermierka na wózkach – floret kat. B 1/8 finału IKS AWF Warszawa
     
szermierka na wózkach – szabla kat. B eliminacje
Alicja Fiodorow bieg na 100 m T46 brązowy medal Start Radom
     
bieg na 200 m T46 srebrny medal
Patrycja Gepner jeździectwo – ujeżdżenie – test mistrzowski kl. IV 13. miejsce LKS Wolta Żółwin
     
jeździectwo – ujeżdżenie – test dowolny kl. IV 14. miejsce
Wojciech Gołaski bieg na 800 m T46 eliminacje Start Gorzów Wielkopolski
     
bieg na 1500 m T46 eliminacje
Piotr Grudzień tenis stołowy indywidualnie kl. 8 srebrny medal Start Zielona Góra
     
tenis stołowy drużynowo kl. 6-8 1/4 finału
Małgorzata Grzelak tenis stołowy indywidualnie kl. 9 4. miejsce IKS AWF Warszawa
     
tenis stołowy drużynowo kl. 6-10 srebrny medal
Karolina Hamer pływanie na 100 m stylem dowolnym S4 eliminacje Start Katowice
     
pływanie na 50 m stylem dowolnym S4 6. miejsce
     
pływanie na 150 m stylem zmiennym SM4 DSQ
Tomasz Hamerlak bieg na 1500 m T54 6. miejsce BZSR Bielsko-Biała
     
bieg na 5000 m T54 8. miejsce
     
maraton T54 22. miejsce
Patrycja Harajda pływanie na 100 m stylem klasycznym SB12 8. miejsce Start Wrocław
     
pływanie na 100 m stylem motylkowym S12 7. miejsce
     
pływanie na 100 m stylem dowolnym S 12 eliminacje
     
pływanie na 50 m stylem dowolnym S12 eliminacje
     
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM12 6. miejsce
Piotr Jaroszewski tenis na wózkach indywidualnie   1/32 finału SIKT Płock
     
tenis na wózkach debel   1/4 finału
Natalia Jasińska bieg na 100 m T37 eliminacje GKS Olimpia Grudziądz
     
bieg na 200 m T37 eliminacje
Adam Jurasz tenis stołowy indywidualnie kl. 7 eliminacje Jedność Żywiec
     
tenis stołowy drużynowo kl. 6-8 1/4 finału
Łukasz Kałuziak rzut oszczepem F42-44 8. miejsce Start Zduńska Wola
Krzysztof Kosikowski (przewodnik: Artur Korc) kolarstwo – wyścig na czas B VI 1-3 brązowy medal OKS Warmia i Mazury Olsztyn
     
kolarstwo – wyścig ze startu wspólnego B VI 1-3 5. miejsce
Wojciech Kosowski strzelectwo – pistolet pneumatyczny SH1 19. miejsce Start Białystok
Mirosław Kowalski tenis stołowy indywidualnie kl. 6 eliminacje Start Radom
     
tenis stołowy drużynowo kl. 6-8 1/4 finału
Justyna Kozdryk powerlifting do 44 kg srebrny medal RSSiRON Start Radom
Karol Kozuń rzut oszczepem F55-56 6. miejsce IKS Start Zduńska Wola
     
pchnięcie kulą F55-56 13. miejsce
Tadeusz Kruszelnicki tenis na wózkach indywidualnie   1/8 finału Ziębicki Klub Tenisowy
     
tenis na wózkach debel   1/4 finału
Damian Kulig powerlifting do 100 kg 5. miejsce Start Wrocław
Łukasz Labuch skok w dal F37/38 8. miejsce Start Zduńska Wola
Marta Langner bieg na 100 m T37 5. miejsce Start Wrocław
     
bieg na 200 m T37 7. miejsce
Tomasz Leżański łucznictwo – łuk klasyczny indywidualnie stojąc 1/16 finału KSN Start Warszawa
     
łucznictwo – łuk klasyczny drużynowo   1/4 finału
Emilia Lipowska powerlifting do 40 kg 7. miejsce Centrum Rehabilitacji Grudziądz
Jolanta Pawlak (od 2015 Jolanta Majka) wioślarstwo – dwójka mieszana TAMix2x 6. miejsce KSI Start Szczecin
Piotr Majka wioślarstwo – dwójka mieszana TAMix2x 6. miejsce KSI Start Szczecin
Stefan Makowski szermierka na wózkach – floret A 1/8 finału IKS AWF Warszawa
     
szermierka na wózkach – szabla A 1/8 finału
Anna Mayer bieg na 100 m T46 6. miejsce Start Szczecin
     
bieg na 200 m T46 6. miejsce
Joanna Mendak pływanie na 100 m stylem motylkowym S12 złoty medal  
       
pływanie na 100 m stylem klasycznym SB12 7. miejsce Start Białystok
     
pływanie na 100 m stylem dowolnym S12 brązowy medal
     
pływanie na 50 m stylem dowolnym S12 4. miejsce
     
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM12 srebrny medal
Mateusz Michalski bieg na 100 m T12 półfinał Start Gorzów Wielkopolski
     
bieg na 200 m T12 półfinał
Mateusz Michalski pływanie na 100 m stylem grzbietowym S6 4 miejsce MOSiR Knurów
     
pływanie na 50 m stylem motylkowym S6 7. miejsce
     
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM6 eliminacje
Marcin Mielczarek bieg na 100 m T36 5. miejsce Start Zduńska Wola
     
bieg na 200 m T36 4. miejsce
Robert Musiorski pływanie na 50 m stylem dowolnym S12 eliminacje Start Katowice
     
pływanie na 100 m stylem dowolnym S12 eliminacje
     
pływanie na 100 m stylem klasycznym SB12 7. miejsce
Sławomir Okoniewski strzelectwo – pistolet pneumatyczny SH1 24. miejsce Start Szczecin
Małgorzata Olejnik łucznictwo – łuk klasyczny indywidualnie stojąc 4. miejsce Start Kielce
     
łucznictwo – łuk klasyczny drużynowo   4. miejsce
Ryszard Olejnik łucznictwo – łuk klasyczny indywidualnie stojąc 1/32 finału Start Kielce
     
łucznictwo – łuk klasyczny drużynowo   1/4 finału
Anna Omielan pływanie na 100 m stylem grzbietowym S10 eliminacje Start Białystok
     
pływanie na 100 m stylem motylkowym S10 eliminacje
     
pływanie na 100 m stylem dowolnym S10 eliminacje
     
pływanie na 400 m stylem dowolnym S10 eliminacje
     
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM10 eliminacje
Natalia Partyka tenis stołowy – indywidualnie kl. 10 złoty medal SKTS BEST-CHEM Sochaczew
     
tenis stołowy – drużynowa kl. 6-10 srebrny medal
Krzysztof Paterka pływanie na 100 m stylem klasycznym SB8 4. miejsce Start Poznań
Katarzyna Pawlik pływanie na 100 m stylem grzbietowym S10 8. miejsce Start Katowice
     
pływanie na 100 m stylem dowolnym S10 srebrny medal
     
pływanie na 100 m stylem motylkowym S10 5. miejsce
     
pływanie na 400 m stylem dowolnym S10 złoty medal
     
pływanie na 50 m stylem dowolnym S10 srebrny medal
     
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM10 brązowy medal
Dariusz Pender szermierka na wózkach – szpada   1/8 finału IKS AWF Warszawa
     
szermierka na wózkach – floret   brązowy medal
Katarzyna Piekart bieg na 100 m T46 eliminacje IKS Siedlce
     
bieg na 200 m T46 eliminacje
     
rzut oszczepem F42-46 10. miejsce
Damian Pietrasik pływanie na 100 m stylem grzbietowym S11 srebrny medal IKS AWF Warszawa
     
pływanie na 100 m stylem dowolnym S11 eliminacje
     
pływanie na 50 m stylem dowolnym S11 eliminacje
Paweł Piotrowski rzut dyskiem F35/36 8. miejsce Start Wrocław
     
pchnięcie kulą F35/36 brązowy medal
     
rzut oszczepem F35/36 srebrny medal
Katarzyna Pitry tenis stołowy indywidualnie kl. 6-7 eliminacje Olimpijczyk Gilowice
Robert Plichta bieg na 800 m T36 8. miejsce Start Gdańsk
Grzegorz Pluta szermierka na wózkach – szpada B eliminacje IKS AWF Warszawa
     
szermierka na wózkach -szabla B 1/8 finału
Grzegorz Polkowski pływanie na 100 m stylem grzbietowym S11 eliminacje IKS AWF Warszawa
     
pływanie na 50 m stylem dowolnym S11 6. miejsce
     
pływanie na 100 m stylem dowolnym S11 brązowy medal
     
pływanie na 400 m stylem dowolnym S11 eliminacje
Sebastian Powroźniak tenis stołowy indywidualnie kl. 9-10 eliminacje Start Radom
Mirosław Pych rzut oszczepem F11/12 brązowy medal Start Gorzów Wielkopolski
Anna Raszczuk rzut dyskiem F37/38 11. miejsce Start Białystok
     
pchnięcie kulą F37/38 14. miejsce
Jakub Rega bieg na 800 m T36 7. miejsce Start Gorzów Wielkopolski
Rafał Roch powerlifting do 48 kg 6. miejsce Start Koszalin
Filip Rodzik strzelectwo – pistolet pneumatyczny SH1 30. miejsce Skorpion Polkowice
Ryszard Rogala powerlifting do 90 kg brązowy medal Start Gorzów Wielkopolski
Janusz Rokicki pchnięcie kulą F57/58 4. miejsce MOSiR Cieszyn
Mirosława Roźmiej tenis stołowy indywidualnie kl. 4 eliminacje Start Szczecin
     
tenis stołowy drużynowo kl. 4-5 1/8 finału
Robert Rumanowski bieg na 400 m T12 eliminacje Start Gorzów Wielkopolski
     
bieg na 800 m T12 eliminacje
Kamilla Rusielewicz powerlifting >82,5 kg 6. miejsce Start Koszalin
Marcin Ryszka pływanie na 100 m stylem klasycznym SB11 eliminacje IKS AWF Warszawa
     
pływanie na 100 m stylem motylkowym S11 eliminacje
     
pływanie na 100 m stylem dowolnym S11 eliminacje
     
pływanie na 50 m stylem dowolnym S11 eliminacje
Piotr Sawicki łucznictwo – łuk klasyczny indywidualnie W1/W2 1/4 finału ICSIR Lublin
     
łucznictwo – łuk klasyczny drużynowo   1/4 finału
Marcin Skrzynecki tenis stołowy indywidualnie kl. 8 eliminacje Start Zielona Góra
     
tenis stołowy drużynowo kl. 6-8 1/4 finału
Krzysztof Smorszczewski pchnięcie kulą F55/56 srebrny medal Start Białystok
Martyna Snopek wioślarstwo – jedynka AW1x 12. miejsce Start Szczecin
Radosław Stańczuk szermierka na wózkach – szpada kat. A brązowy medal IKS AWF Warszawa
     
szermierka na wózkach – szabla kat. A 1/4 finału
Jolanta Szulc strzelectwo – karabin sportowy 3×20 SH1 14. miejsce Start Szczecin
     
strzelectwo – karabin pneumatyczny leżąc SH1 10. miejsce
     
strzelectwo – karabin dowolny leżąc SH1 40. miejsce
Sławomir Szymański powerlifting do 52 kg 6. miejsce Start Wrocław
Piotr Szymeczek powerlifting do 75 kg 10. miejsce Start Tarnów
Mariusz Tomczyk powerlifting do 60 kg 4. miejsce Start Wrocław
Mariusz Tubielewicz bieg na 800 m T37 7. miejsce Start Radom
Ewa Wiśniewska (pilot: Wioleta Ostrowska) kolarstwo – wyścig ze startu wspólnego B VI 1-3 5. miejsce Warmia i Mazury Olsztyn
     
kolarstwo – wyścig na czas B VI 1-3 9. miejsce
Dagmara Witos-Eze szermierka na wózkach – szpada kat. A 1/4 finału IKS AWF Warszawa
     
szermierka na wózkach – floret kat. A eliminacje
Wiesława Wolak łucznictwo – łuk klasyczny indywidualnie stojąc 1/16 finału ICSIR Lublin
     
łucznictwo – łuk klasyczny drużynowo   4. miejsce
Daniel Woźniak bieg na 200 m T12 półfinał Start Gorzów Wielkopolski
     
bieg na 400 m T12 półfinał
Paulina Woźniak pływanie na 100 m stylem klasycznym SB8 srebrny medal Start Szczecin
     
pływanie na 100 m stylem dowolnym S9 eliminacje
     
pływanie na 100 m stylem motylkowym S9 eliminacje
     
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM9 7. miejsce
Zbigniew Wyganowski szermierka na wózkach – floret kat. B 1/8 finału IKS AWF Warszawa
Andrzej Zając (pilot: Dariusz Flak) kolarstwo – wyścig ze startu wspólnego kat. B VI 1-3 złoty medal Cross Opole
     
kolarstwo – wyścig na czas kat. B VI 1-3 10. miejsce
Marzena Łazarz powerlifting do 60 kg 6. miejsce Start Tarnów
Ewa Zielińska bieg na 100 m T42 4. miejsce ZSR Start Zielona Góra
     
skok w dal F42 brązowy medal

Font Resize