Medale Polaków: |
---|
Medale złote: |
Lekkoatletyka: |
· Barbara Bieganowska, bieg na 800 m (kat. T20) |
· Robert Chyra, rzut dyskiem (kat. F37) |
· Ewa Durska, pchnięcie kulą (kat. F20) |
· Krzysztof Kaczmarek, pchnięcie kulą (kat. F20) |
· Waldemar Kikolski, maraton (kat. T12) |
· Małgorzata Kleemann, bieg na 100 m. (kat. T20) |
· Mirosław Pych, rzut oszczepem (kat. F12) |
· Mirosław Pych, pięciobój lekkoatletyczny (kat. P12) |
· Krzysztof Smorszczewski, pchnięcie kulą (kat. F56) |
· Andrzej Wróbel, bieg na 1500 m (kat. T37) |
Pływanie: |
· Maciej Maik, 100 m stylem grzbietowym (kat. S10) |
Szermierka na wózkach: |
· Dariusz Pender, szpada indywidualnie (kat. A) |
· Jadwiga Polasik, szpada indywidualnie (kat. A) |
· Marta Wyrzykowska, szpada indywidualnie (kat. B) |
· Marta Wyrzykowska, floret indywidualnie (kat. B) |
· Robert Wyśmierski, szabla indywidualnie (kat. B) |
· Jadwiga Polasik, Agnieszka Rozkres, Marta Wyrzykowska – floret drużynowo |
· Jadwiga Polasik, Agnieszka Rozkres, Marta Wyrzykowska – szpada drużynowo |
Tenis Stołowy: |
· Piotr Skrobut (kl. 11) |
Medale srebrne: |
Lekkoatletyka: |
· Joanna Gad, pchnięcie kulą (kat. F20) |
· Arleta Meloch, bieg na 800 m (kat. T20) |
· Leszek Reut, skok wzwyż (kat. F12) |
· Anna Szymul, bieg na 100 m (kat.T46) |
· Anna Szymul, bieg na 400 m (kat. T46) |
· Daniel Woźniak, bieg na 400m (kat. T12) |
Pływanie: |
· Ryszard Beczek, 50 m stylem dowolnym (kat. S5) |
· Ryszard Beczek, 100 m stylem dowolnym (kat. S5) |
· Ryszard Beczek, 200 m stylem dowolnym (kat. S5) |
· Renata Drozdowska, 100 m stylem grzbietowym (kat. S9) |
· Maciej Maik, 100 m stylem klasycznym (kat. S9) |
· Maciej Maik, 200 m stylem zmiennym (kat. SM10) |
· Robert Musiorski, 100 m stylem klasycznym (kat. SB12) |
· Paweł Penar, 100 m stylem grzbietowym (kat. S14) |
· Piotr Penar, 100 m stylem klasycznym (kat. SB14) |
· Krzysztof Ślęczka, 150 m stylem zmiennym (kat. SM4) |
Szermierka na wózkach: |
· Piotr Czop, szabla indywidualnie (kat. B) |
· Agnieszka Rozkres, floret indywidualnie (kat. A) |
· Piotr Czop, Dariusz Pender, Radosław Stańczuk, Tomasz Walisiewicz – floret drużynowo |
· Piotr Czop, Arkadiusz Jabłoński, Tomasz Walisiewicz, Robert Wyśmierski – szabla drużynowo |
Łucznictwo: |
· Małgorzata Olejnik, łuk klasyczny (kat.stojąc) |
Tenis Stołowy: |
· Tomasz Wojtas (kl. 11) |
Medale Brązowe |
Koszykówka: |
· Drużyna w składzie – Rafał Jastrząb, Andrzej Kołodziejczyk, Adam Krzemiński, Robert Kwiatkowski, Tomasz Macholl, Piotr Madej, Marcin Merk, Łukasz Skory, Grzegorz Skobus, Tadeusz Truszczyński, Mariusz Wikbold, Robert Wittke (kat. niepełnosprawności intelektualnej) |
Lekkoatletyka: |
· Tadeusz Chudzyński, bieg na 1500 m (kat. T20) |
· Jacek Przebierała, rzut oszczepem (kat. F37) |
· Anna Szymul,bieg na 200 m (kat. T46) |
Pływanie: |
· Andrzej Gimier, Paweł Lepko, Paweł Penar, Piotr Penar – sztafeta 4x50 m stylem zmiennym (S14) |
· Patrycja Harajda – 100 m stylem grzbietowym (kat. S12) |
· Aneta Michalska – 400 m stylem dowolnym (kat. S8) |
· Robert Musiorski – 400 m stylem dowolnym (kat. S12) |
· Arkadiusz Pawłowski – 200 m stylem zmiennym (kat.SM5) |
· Mirosław Piesak – 50 m stylem dowolnym (kat. S2) |
· Krzysztof Ślęczka – 50 m stylem grzbietowym (kat. S5) |
Łucznictwo: |
· Małgorzata Korzeniowska – łuk klasyczny indywidualnie (kat. stojąc) |
Waldemar Andruszkiewicz | strzelectwo karabin dowolny leżąc | SH1 | 28 | KSI Start Szczecin |
---|---|---|---|---|
Ryszard Beczek | pływanie - 50 m stylem grzbietowym | S5 | eliminacje | KSI Start Szczecin |
pływanie 50 m stylem motylkowym | S5 | eliminacje | ||
pływanie 50 m stylem dowolnym | S5 | srebrny medal | ||
pływanie 100 m stylem dowolnym | S5 | srebrny medal | ||
pływanie 200 m stylem dowolnym | S5 | srebrny medal | ||
pływanie - sztafeta 4x50 m stylem zmiennym | do 20 pkt | 4. miejsce | ||
Barbara Bieganowska | lekkoatletyka - bieg na 800 m | T20 | złoty medal | MGOKSiR Korfantow |
Bartosz Bogucki | pływanie - 100 m stylem grzbietowym | S12 | 4. miejsce | ? |
pływanie - 100 m stylem motylkowym | S12 | 5. miejsce | ||
pływanie - 100 m stylem dowolnym | S12 | 6. miejsce | ||
pływanie - 50 m stylem dowolnym | S12 | eliminacje | ||
pływanie - sztafeta 4x100 m stylem zmiennym | S11-13 | 5.miejsce | ||
Barbara Bojanowska | pływanie - 100 m stylem klasycznym | SB7 | 5.miejsce | Start Katowice |
pływanie - 50 m stylem motylkowym | S6 | eliminacje | ||
Ryszard Bukański | łucznictwo - indywidualnie | stojąc | 1/8 finału | Stal Gorzów Wielkopolski |
łucznictwo - drużynowo | open | 1/8 finału | ||
Tomasz Jan Chmurzyński | lekkoatletyka - bieg na 10 km | T12 | 9.miejsce | Triumf Start Bydgoszcz |
lekkoatletyka - maraton | T12 | 4. miejsce | ||
Tadeusz Chudzyński | lekkoatletyka - bieg na 1500 m | T20 | brązowy medal | MKS Płońsk |
Robert Chyra | lekkoatletyka - rzut dyskiem | F37 | złoty medal | Start Zduńska Wola |
lekkoatletyka - rzut oszczepem | F37 | 6.miejsce | ||
lekkoatletyka - pchnięcie kulą | F37 | 4. miejsce | ||
Piotr Czop | szermierka na wózkach - floret indywidualnie | B | 1/4 finału | IKS AWF Warszawa |
szermierka na wózkach - szabla indywidualnie | B | srebrny medal | ||
szermierka na wózkach - szabla drużynowo | mężczyzn | srebrny medal | ||
szermierka na wózkach - floret drużynowo | mężczyzn | srebrny medal | ||
Jerzy Dąbrowski | lekkoatletyka - rzut oszczepem | F46 | 4. miejsce | Start Kielce |
Beata Drozdowska | pływanie na 100 m stylem grzbietowym | S9 | srebrny medal | Start Białystok |
pływanie na 100 m stylem dowolnym | S9 | 8. miejsce | ||
pływanie na 400 m stylem dowolnym | S9 | 7. miejsce | ||
pływanie na 50 m stylem dowolnym | S9 | eliminacje | ||
pływanie na 200 m stylem zmiennym | SM9 | eliminacje | ||
pływanie - sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym | do 34 pkt | 6. miejsce | ||
pływanie - sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym | do 34 pkt | 6. miejsce | ||
Ewa Durska | lekkoatletyka - pchnięcie kulą | F20 | złoty medal | UKS Barnim Goleniów |
Ryszard Fornalczyk | powerlifting | do 75 kg | 5. miejsce | Start Koszalin |
Joanna Gad | lekkoatletyka - pchnięcie kulą | F20 | srebrny medal | Start Poznań |
Kordian Galiński | lekkoatletyka - bieg na 100 m | T13 | 4. miejsce | Astoria Bydgoszcz |
lekkoatletyka - skok w dal | F13 | 5. miejsce | ||
Ernest Gardynik | tenis stołowy indywidualnie | kl.10 | 1/4 finału | Start Gdańsk |
Andrzej Gimier | pływanie na 100 m stylem dowolnym | S14 | eliminacje | Start Białystok |
pływanie na 50 m stylem dowolnym | S14 | eliminacje | ||
pływanie - sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym | S14 | 7. miejsce | ||
pływanie - sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym | S14 | brązowy medal | ||
Teresa Glińska | tenis stołowy indywidualnie | kl. 6-8 | eliminacje | KSN Start Warszawa |
tenis stołowy drużynowo | kl. 6-10 | 4. miejsce | ||
Andrzej Greń | powerlifting | do 52 kg | 6. miejsce | Start Zielona Góra |
Małgorzata Grzelak | tenis stołowy indywidualnie | kl. 9 | 4. miejsce | IKS AWF Warszawa |
tenis stołowy drużynowo | kl. 6-10 | 4. miejsce | ||
Leszek Hallmann | powerlifting | do 100 kg | 4. miejsce | Start Wrocław |
Tomasz Hamerlak | lekkoatletyka - bieg na 800 m | T54 | eliminacje | BZSR Bielsko-Biała |
lekkoatletyka - bieg na 5000 m | T54 | 10. miejsce | ||
lekkoatletyka - maraton | T54 | 8. miejsce | ||
Patrycja Harajda | pływanie na 100 m stylem grzbietowym | S12 | brązowy medal | Start Wrocław |
pływanie na 100 m stylem klasycznym | S12 | eliminacje | ||
pływanie na 100 m stylem dowolnym | S12 | 7. miejsce | ||
pływanie na 400 m stylem dowolnym | S12 | 6. miejsce | ||
pływanie na 50 m stylem dowolnym | S12 | 7. miejsce | ||
pływanie na 200 m stylem zmiennym | SM12 | 6. miejsce | ||
Czesław Humerski | siatkówka na stojąco | 5. miejsce | ||
Andrzej Iwaniak | siatkówka na stojąco | 5. miejsce | ||
Arkadiusz Jabłoński | szermierka na wózkach - szpada indywidualnie | A | 1/4 finału | IKS AWF Warszawa |
szermierka na wózkach - szpada drużynowo | 4. miejsce | |||
szermierka na wózkach - szabla indywidualnie | A | 1/8 finału | ||
szermierka na wózkach - szabla drużynowo | srebrny medal | |||
Robert Jachimowicz | rzut dyskiem | F51 | DSQ | Start Koszalin |
Krystyna Jagodzińska | tenis stołowy indywidualnie | kl.10 | 4.miejsce | Start Koszalin |
tenis stołowy drużynowo | kl. 6-10 | 4. miejsce | ||
Piotr Jaroszewski | tenis na wózkach indywidualnie | 1/16 finału | SIKT Płock | |
tenis na wózkach - debel | 1/4 finału | |||
Rafał Jastrząb | koszykówka | niepełnosprawność intelektualna | brązowy medal | |
Krzysztof Kaczmarek | lekkoatletyka - pchnięcie kulą | F20 | złoty medal | Sprawni Razem |
Marek Kantczak | łucznictwo - łuk klasyczny | stojąc | 1/16 finału | Start Gorzów Wielkopolski |
łucznictwo - drużynowo | 1/8 finału | |||
Waldemar Kikolski | lekkoatletyka - bieg na 10000 m | T12 | 4. miejsce | Start Białystok |
lekkoatletyka - maraton | T12 | złoty medal | ||
Małgorzata Kleemann | lekkoatletyka - bieg na 100 m | T20 | złoty medal | UKS Karnowo |
lekkoatletyka - bieg na 200 m | T20 | eliminacje | ||
Edmund Klimek | powerlifting | do 48 kg | 7. miejsce | Start Wrocław |
Janusz Kłos | siatkówka na stojąco | 5. miejsce | ||
Andrzej Kołodziejczyk | koszykówka | niepełnosprawność intelektualna | brązowy medal | |
Małgorzata Korzeniowska | łucznictwo - łuk klasyczny | stojąc | brązowy medal | Start Gorzów Wielkopolski |
łucznictwo - drużynowo | 1/4 finału | |||
Arkadiusz Koselnik | siatkówka na stojąco | 5. miejsce | ||
Mirosław Kowalski | tenis stołowy indywidualnie | kl.6 | 1/4 finału | Start Radom |
tenis stołowy drużynowo | kl. 9 | eliminacje | ||
Jerzy Kruszelnicki | siatkówka na stojąco | 5. miejsce | ||
Tadeusz Kruszelnicki | tenis na wózkach indywidualnie | 1/8 finału | Ziębicki Klub Tenisowy | |
tenis na wózkach - debel | 1/4 finału | |||
Adam Krzemiński | koszykówka | niepełnosprawność intelektualna | brązowy medal | |
Robert Kwiatkowski | koszykówka | niepełnosprawność intelektualna | brązowy medal | |
Stanisław Leja | siatkówka na stojąco | 5. miejsce | ||
Paweł Lepko | pływanie na 50 m stylem motylkowym | S14 | eliminacje | Start Białystok |
pływanie - sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym | S14 | 7.miejsce | ||
pływanie - 4 x 50 m stylem zmiennym | S14 | brązowy medal | ||
Tomasz Leżański | łucznictwo - indywidualnie | stojąc | 1/8 finału | KSN Start Warszawa |
łucznictwo - drużynowo | 1/8 finału | |||
Bogdan Lis | powerlifting | do 67,5 kg | 6.miejsce | Start Wrocław |
Tomasz Macholl | koszykówka | niepełnosprawność intelektualna | brązowy medal | |
Piotr Madej | koszykówka | niepełnosprawność intelektualna | brązowy medal | |
Maciej Maik | pływanie na 100 m stylem grzbietowym | S10 | złoty medal | Start Katowice |
pływanie na 100 m stylem klasycznym | SB9 | srebrny medal | ||
pływanie na 100 m stylem motylkowym | S10 | 7.miejsce | ||
pływanie na 400 m stylem dowolnym | S10 | 5. miejsce | ||
pływanie na 200 m stylem zmiennym | SM10 | srebrny medal | ||
pływanie - sztafeta 4x100 m stylem dowolnym | do 34 pkt | eliminacje | ||
Jolanta Majka | pływanie na 100 m stylem grzbietowym | S10 | eliminacje | |
pływanie 4x100 m stylem zmiennym | do 34 pkt | 6. miejsce | ||
Piotr Matuszkiewicz | siatkówka na stojąco | 5. miejsce | ||
Arleta Meloch | lekkoatletyka - bieg na 100 m | T20 | 7. miejsce | Olimpia Grudziądz |
lekkoatletyka - bieg na 800 m | T20 | srebrny medal | ||
Marcin Merk | koszykówka | niepełnosprawność intelektualna | brązowy medal | |
Katarzyna Michalczyk | pływanie na 100 m stylem grzbietowym | S9 | 5. miejsce | Start Wrocław |
pływanie na 100 m stylem motylkowym | S9 | 7. miejsce | ||
pływanie na 100 m stylem dowolnym | S9 | eliminacje | ||
pływanie na 400 m stylem dowolnym | S9 | eliminacje | ||
pływanie na 200 m stylem zmiennym | SM9 | eliminacje | ||
pływanie - sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym | do 34 pkt | 6. miejsce | ||
pływanie - sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym | do 34 pkt | 6.miejsce | ||
Aneta Michalska | pływanie na 100 m stylem motylkowym | S8 | 8. miejsce | Start Tarnów |
pływanie na 100 m stylem dowolnym | S8 | 8. miejsce | ||
pływanie na 400 m stylem dowolnym | S8 | brązowy medal | ||
pływanie na 50 m stylem dowolnym | S8 | eliminacje | ||
pływanie na 200 m stylem zmiennym | SM8 | eliminacje | ||
pływanie - sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym | do 34 pkt | 6. miejsce | ||
Jacek Moliński | siatkówka na stojąco | 5. miejsce | ||
Piotr Moszczyński | siatkówka na stojąco | 5. miejsce | ||
Józef Motowidło | tenis stołowy indywidualnie | kl. 9 | eliminacje | Olimpia Grudziądz |
tenis stołowy drużynowo | kl. 9 | eliminacje | ||
Robert Musiorski | pływanie na 100 m stylem klasycznym | SB12 | srebrny medal | Start Katowice |
pływanie na 100 m stylem dowolnym | S12 | eliminacje | ||
pływanie na 400 m stylem dowolnym | S12 | brązowy medal | ||
pływanie na 50 m stylem dowolnym | S12 | eliminacje | ||
pływanie na 200 m stylem zmiennym | SM12 | eliminacje | ||
pływanie - sztafeta 4x100 m stylem zmiennym | S11-13 | 5. miejsce | ||
Edyta Okoczuk | pływanie na 100 m stylem grzbietowym | S7 | 7.miejsce | Victoria Trzebinia |
pływanie na 100 m stylem klasycznym | SB6 | 4. miejsce | ||
pływanie na 100 m stylem dowolnym | S7 | eliminacje | ||
pływanie na 400 m stylem dowolnym | S7 | eliminacje | ||
pływanie - sztafeta 4x100 m stylem zmiennym | do 34 pkt | 6 miejsce | ||
Małgorzata Okupniak | pływanie na 100 m stylem grzbietowym | S7 | 6. miejsce | Start Wrocław |
pływanie na100 m stylem klasycznym | SB6 | 5. miejsce | ||
pływanie na 50 m stylem motylkowym | S7 | 7.miejsce | ||
pływanie na 100 m stylem dowolnym | S7 | 8. miejsce | ||
pływanie na 200 m stylem zmiennym | SM7 | 5. miejsce | ||
pływanie - sztafeta na 4x100 m | do 34 pkt | 6. miejsce | ||
Małgorzata Olejnik | łucznictwo - łuk klasyczny | indywidualnie | srebrny medal | Start Kielce |
łucznictwo - łuk klasyczny | drużynowo | 1/4 finału | ||
Krzysztof Owsiany | powerlifting | do 60 kg | 5. miejsce | Start Wrocław |
Natalia Partyka | tenis stołowy indywidualnie | kl.10 | eliminacje | Best-Chem Sochaczew |
tenis stołowy drużynowo | kl.6-10 | 4. miejsce | ||
Arkadiusz Pawłowski | pływanie na 100 m stylem grzbietowym | S6 | 5. miejsce | KSN Start Warszawa |
pływanie na 100 m stylem klasycznym | SB4 | 4. miejsce | ||
pływanie na 200 m stylem zmiennym | SM5 | brązowy medal | ||
pływanie - sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym | do 34 pkt | eliminacje | ||
pływanie -sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym | do 20 pkt | 4. miejsce | ||
Paweł Penar | pływanie na 100 m stylem grzbietowym | S14 | srebrny medal | Sprawni Razem |
pływanie na 200 m stylem zmiennym | SM14 | eliminacje | ||
pływanie - sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym | S14 | 7. miejsce | ||
pływanie - sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym | S14 | brązowy medal | ||
Piotr Penar | pływanie na 100 m stylem klasycznym | SB14 | srebrny medal | Sprawni Razem |
pływanie na 200 m stylem zmiennym | SM14 | eliminacje | ||
pływanie - sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym | S14 | 7. miejsce | ||
pływanie - sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym | S14 | brązowy medal | ||
Dariusz Pender | szermierka na wózkach - szpada indywidualnie | kat. A | złoty medal | IKS AWF Warszawa |
szermierka na wózkach - szpada drużynowo | 4. miejsce | |||
szermierka na wózkach - floret drużynowo | srebrny medal | |||
szermierka na wózkach - floret indywidualnie | kat. A | 1/8 finału | ||
Piotr Piekarek | lekkoatletyka - rzut dyskiem | F35 | 5. miejsce | Start Bydgoszcz |
lekkoatletyka - pchnięcie kulą | F35 | 5. miejsce | ||
Mirosław Piesak | pływanie na 50 m stylem dowolnym | S2 | brązowy medal | Triumf Start Bydgoszcz |
pływanie na 50 m stylem grzbietowym | S2 | 4. miejsce | ||
pływanie na 100 m stylem dowolnym | S2 | 8.miejsce | ||
Jadwiga Polasik | szermierka na wózkach - floret indywidualnie | kat. A | 1/8 finału | IKS AWF Warszawa |
szermierka na wózkach - floret drużynowo | złoty medal | |||
szermierka na wózkach - szpada indywidualnie | kat. A | złoty medal | ||
szermierka na wózkach - szpada drużynowo | złoty medal | |||
Grzegorz Polkowski | pływanie na 100 m stylem grzbietowym | S11 | 6. miejsce | IKS AWF Warszawa |
pływanie na 100 m stylem dowolnym | S11 | eliminacje | ||
pływanie na 50 m stylem dowolnym | S11 | eliminacje | ||
pływanie - sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym | S11-13 | 5. miejsce | ||
Jacek Przebierała | lekkoatletyka - rzut dyskiem | F37 | 9. miejsce | Start Zduńska Wola |
lekkoatletyka - rzut oszczepem | F37 | brązowy medal | ||
Szymon Przybylski | pływanie na 100 m stylem klasycznym | SB11 | 7. miejsce | IKS AWF Warszawa |
pływanie na 50 m stylem dowolnym | S11 | eliminacje | ||
pływanie na 200 m stylem zmiennym | SM11 | eliminacje | ||
pływanie - sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym | S11-13 | 5. miejsce | ||
Mirosław Pych | lekkoatletyka - bieg na 100 m | T12 | eliminacje | Start Gorzów Wielkopolski |
lekkoatletyka - rzut oszczepem | F12 | złoty medal | ||
lekkoatletyka - pięciobój | P12 | złoty medal | ||
Leszek Reut | lekkoatletyka - skok wzwyż | F12 | srebrny medal | Start-Astoria Bydgoszcz |
Ryszard Rogala | powerlifting | do 90 kg | 7. miejsce | Start Wrocław |
Agnieszka Rozkres | szermierka na wózkach - szpada indywidualnie | kat. A | 4. miejsce | IKS AWF Warszawa |
szermierka na wózkach - szpada drużynowo | złoty medal | |||
szermierka na wózkach - floret indywidualnie | kat. A | srebrny medal | ||
szermierka na wózkach - floret drużynowo | złoty medal | |||
Krystyna Siemieniecka | tenis stołowy indywidualnie | kl.11 | eliminacje | UKS Dziesiątka Nowa Sól |
Łukasz Skory | koszykówka | niepełnosprawność intelektualna | brązowy medal | |
Piotr Skrobut | tenis stołowy indywidualnie | kl. 11 | złoty medal | Sprawni Razem |
Krzysztof Ślęczka | pływanie na 50 m stylem grzbietowym | S5 | brązowy medal | Start Wrocław |
pływanie na 150 m stylem zmiennym | SM4 | srebrny medal | ||
pływanie na 50 m stylem dowolnym | S5 | 5. miejsce | ||
pływanie na 100 m stylem dowolnym | S5 | 4. miejsce | ||
pływanie na 200 m stylem dowolnym | S5 | 4. miejsce | ||
pływanie - sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym | do 20 pkt | 4. miejsce | ||
Tomasz Smokowski | lekkoatletyka - bieg na 100 m | T20 | eliminacje | Sztorm Kołobrzeg |
lekkoatletyka - bieg na 400 m | T20 | 6. miejsce | ||
Krzysztof Smorszczewski | lekkoatletyka - rzut oszczepem | F56 | 5. miejsce | Start Białystok |
lekkoatletyka - pchnięcie kulą | F56 | złoty medal | ||
Zbigniew Sobczak | lekkoatletyka - rzut dyskiem | F44 | nie ukończył | Start Zduńska Wola |
lekkoatletyka - rzut oszczepem | F44 | 5. miejsce | ||
lekkoatletyka - pięciobój | P44 | nie ukończył | ||
Grzegorz Sobus | koszykówka | niepełnosprawność intelektualna | brązowy medal | |
Radosław Stańczuk | szermierka na wózkach - szpada indywidualnie | kat. A | 1/8 finału | IKS AWF Warszawa |
szermierka na wózkach - szpada drużynowo | 4. miejsce | |||
szermierka na wózkach - floret indywidualnie | kat. A | 1/4 finału | ||
szermierka na wózkach - floret drużynowo | srebrny medal | |||
Wiesława Staszałek | łucznictwo - łuk klasyczny | stojąc | 1/8 finału | Start Gdańsk |
łucznictwo drużynowo | 1/4 finału | |||
Robert Studziżba | powerlifting | do 75 kg | 6. miejsce | Start Katowice |
Maciej Sucharski | pływanie na 50 m stylem dowolnym | S6 | eliminacje | Start Poznań |
pływanie na 100 m stylem dowolnym | S6 | eliminacje | ||
pływanie na 400 m stylem dowolnym | S6 | 6. miejsce | ||
pływanie na 50 m stylem motylkowym | S6 | eliminacje | ||
pływanie na 4 x 100 m stylem dowolnym | do 34 pkt | eliminacje | ||
pływanie na 4 x 50 m stylem zmiennym | do 20 pkt | 4. miejsce | ||
Sebastian Szymański | pływanie na 50 m stylem dowolnym | S10 | 5 miejsce | Start Wrocław |
pływanie na 100 m stylem dowolnym | S10 | 8 miejsce | ||
pływanie na 100 m stylem motylkowym | S10 | 6 miejsce | ||
pływanie na 4 x 100 m stylem dowolnym | do 34 pkt | eliminacje | ||
Anna Szymul | lekkoatletyka - bieg na 100 m | T46 | srebrny medal | Start Poznań |
lekkoatletyka - bieg na 200 m | T46 | brązowy medal | ||
lekkoatletyka - bieg na 400 m | T46 | srebrny medal | ||
Mariusz Tomczyk | powerlifting | do 56 kg | 7. miejsce | Start Wrocław |
Tadeusz Truszczyński | koszykówka | niepełnosprawność intelektualna | brązowy medal | |
Mariusz Tubielewicz | bieg na 800 m | T38 | udział w biegu finałowym | Start Radom |
bieg na 1500 m | T37 | 4. miejsce | ||
bieg na 5000 m | T38 | 4. miejsce | ||
Tomasz Walisiewicz | szermierka na wózkach - floret indywidualnie | kat. A | 1/4 finału | IKS Konstancin |
szermierka na wózkach - floret drużynowo | srebrny medal | |||
szermierka na wózkach - szabla indywidualnie | kat. A | 1/4 finału | ||
szermierka na wózkach - szabla drużynowo | srebrny medal | |||
Krystyna Wandachowicz | tenis stołowy indywidualnie | kl. 6-8 | 4. miejsce | Start Szczecin |
Roman Wanecki | siatkówka na stojąco | 5. miejsce | ||
Mariusz Wikbold | koszykówka | niepełnosprawność intelektualna | brązowy medal | |
Robert Wittke | koszykówka | niepełnosprawność intelektualna | brązowy medal | |
Tomasz Wojtas | tenis stołowy indywidualnie | kl.11 | srebrny medal | Start Sosnowiec |
Daniel Woźniak | lekkoatletyka - bieg na 100 m | T12 | eliminacje | Start Gorzów Wielkopolski |
lekkoatletyka - bieg na 200 m | T12 | 4. miejsce | ||
lekkoatletyka - bieg na 400 m | T12 | srebrny medal | ||
Tomasz Woźny | siatkówka na stojąco | 5. miejsce | ||
Andrzej Wróbel | lekkoatletyka - bieg na 800 m | T38 | 4. miejsce | Start Poznań |
lekkoatletyka - bieg na 1500 m | T37 | złoty medal | ||
lekkoatletyka - bieg na 5000 m | T38 | 5. miejsce | ||
Marta Wyrzykowska | szermierka na wózkach - floret indywidualnie | kat. B | złoty medal | IKS AWF Warszawa |
szermierka na wózkach - floret drużynowo | złoty medal | |||
szermierka na wózkach - szpada indywidualnie | kat. B | złoty medal | ||
szermierka na wózkach - szpada drużynowo | złoty medal | |||
Robert Wyśmierski | szermierka na wózkach - szpada indywidualnie | kat. B | 1/4 finału | IKS AWF Warszawa |
szermierka na wózkach - szpada drużynowo | 4. miejsce | |||
szermierka na wózkach - szabla indywidualnie | kat. B | złoty medal | ||
szermierka na wózkach - szabla drużynowo | srebrny medal | |||
Adam Zawiślak | siatkówka na stojąco | 5. miejsce | ||
Krzysztof Żukierski | lekkoatletyka - bieg na 100 m | T37 | eliminacje | Start Wrocław |
lekkoatletyka - bieg na 200 m | T37 | półfinały | ||
lekkoatletyka - skok w dal | F37 | 7. miejsce | ||
Jacek Zych | lekkoatletyka - bieg na 400 m | T20 | 4. miejsce | Start Kołobrzeg |
lekkoatletyka - bieg na 1500 m | T20 | 6. miejsce |
3 879 | zawodników |
2 891 | mężczyzn |
990 | kobiet |
123 | reprezentacji narodowych, w tym |
21 | debiutujących na Igrzyskach Paraolimpijskich |
550 | konkurencji |
19 | dyscyplin sportowych, w tym |
1 | nowa dyscyplina (Rugby na wózkach) |
>300 | rekordów świata |
>300 | rekordów paraolimpijskich |
>1,2 mln | sprzedanych biletów na zawody |
>300 mln | skumulowanej widowni oglądającej transmisje i relacje telewizyjne |
„Widowisko, Siła i Duma”
Hasło miało wyrażać, czego można się spodziewać, oglądając Igrzyska, oraz wartości, jakimi kierują się sportowcy. Było również spójne z całą strategią promocyjną i wartościami podkreślanymi na każdym kroku, od reklam i maskotek przez występy paraolimpijczyków.
Maskotką Igrzysk była Lizzie. Jest to agama kołnierzasta – jaszczurka zamieszkująca naturalnie północne tereny Australii. Jej kołnierz stworzono tak, by kształtem i kolorami jednoznacznie kojarzyć się z Australią. W trakcie promocji Igrzysk maskotce głosu użyczyła Olivia Newton-John, znana w kraju piosenkarka i aktorka.
Siła, determinacja i postawa Lizzie symbolizują i reprezentują wartości, jakimi kierują się i do jakich dążą sportowcy paraolimpijscy.
Lp. | Państwo | złoto | srebro | brąz | razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Australia | 63 | 39 | 47 | 149 |
2 | Wielka Brytania | 41 | 43 | 47 | 131 |
3 | Kanada | 38 | 33 | 25 | 96 |
4 | Hiszpania | 38 | 30 | 38 | 106 |
5 | Stany Zjednoczone | 36 | 39 | 34 | 109 |
6 | Chiny | 34 | 22 | 17 | 73 |
7 | Francja | 30 | 28 | 28 | 86 |
8 | Polska | 19 | 22 | 12 | 53 |
9 | Korea Płd. | 18 | 7 | 7 | 32 |
10 | Niemcy | 16 | 41 | 38 | 95 |