Oficjalna strona Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

2000 – Sydney – Osiągnięcia Polaków

2000 – Sydney – Osiągnięcia Polaków2019-02-02T15:31:39+00:00
Imię i Nazwisko Dyscyplina                                   Kategoria             Miejsce na Igrzyskach               Klub Sportowy
Waldemar Andruszkiewicz strzelectwo karabin dowolny leżąc SH1 28 KSI Start Szczecin
Ryszard Beczek pływanie – 50 m stylem grzbietowym S5 eliminacje KSI Start Szczecin
pływanie 50 m stylem motylkowym S5 eliminacje
pływanie 50 m stylem dowolnym S5 srebrny medal
pływanie 100 m stylem dowolnym S5 srebrny medal
pływanie 200 m stylem dowolnym S5 srebrny medal
pływanie – sztafeta 4×50 m stylem zmiennym do 20 pkt 4. miejsce
Barbara Bieganowska lekkoatletyka – bieg na 800 m T20 złoty medal MGOKSiR Korfantow
Bartosz Bogucki pływanie – 100 m stylem grzbietowym S12 4. miejsce ?
pływanie – 100 m stylem motylkowym S12 5. miejsce
pływanie – 100 m stylem dowolnym S12 6. miejsce
pływanie – 50 m stylem dowolnym S12 eliminacje
pływanie – sztafeta 4×100 m stylem zmiennym S11-13 5.miejsce
Barbara Bojanowska pływanie – 100 m stylem klasycznym SB7 5.miejsce Start Katowice
pływanie – 50 m stylem motylkowym S6 eliminacje
Ryszard Bukański łucznictwo – indywidualnie stojąc 1/8 finału Stal Gorzów Wielkopolski
łucznictwo – drużynowo open 1/8 finału
Tomasz Jan Chmurzyński lekkoatletyka – bieg na 10 km T12 9.miejsce Triumf Start Bydgoszcz
lekkoatletyka – maraton T12 4. miejsce
Tadeusz Chudzyński lekkoatletyka – bieg na 1500 m T20 brązowy medal MKS Płońsk
Robert Chyra lekkoatletyka – rzut dyskiem F37 złoty medal Start Zduńska Wola
lekkoatletyka – rzut oszczepem F37 6.miejsce
lekkoatletyka – pchnięcie kulą F37 4. miejsce
Piotr Czop szermierka na wózkach – floret indywidualnie B 1/4 finału IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – szabla indywidualnie B srebrny medal
szermierka na wózkach – szabla drużynowo mężczyzn srebrny medal
szermierka na wózkach – floret drużynowo mężczyzn srebrny medal
Jerzy Dąbrowski lekkoatletyka – rzut oszczepem F46 4. miejsce Start Kielce
Beata Drozdowska pływanie na 100 m stylem grzbietowym S9 srebrny medal Start Białystok
pływanie na 100 m stylem dowolnym S9 8. miejsce
pływanie na 400 m stylem dowolnym S9 7. miejsce
pływanie na 50 m stylem dowolnym S9 eliminacje
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM9 eliminacje
pływanie – sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym do 34 pkt 6. miejsce
pływanie  – sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym do 34 pkt 6. miejsce
Ewa Durska lekkoatletyka – pchnięcie kulą F20 złoty medal UKS Barnim Goleniów
Ryszard Fornalczyk powerlifting do 75 kg 5. miejsce Start Koszalin
Joanna Gad lekkoatletyka – pchnięcie kulą F20 srebrny medal Start Poznań
Kordian Galiński lekkoatletyka – bieg na 100 m T13 4. miejsce Astoria Bydgoszcz
lekkoatletyka – skok w dal F13 5. miejsce
Ernest Gardynik tenis stołowy indywidualnie kl.10 1/4 finału Start Gdańsk
Andrzej Gimier pływanie na 100 m stylem dowolnym S14 eliminacje Start Białystok
pływanie na 50 m stylem dowolnym S14 eliminacje
pływanie – sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym S14 7. miejsce
pływanie – sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym S14 brązowy medal
Teresa Glińska tenis stołowy indywidualnie kl. 6-8 eliminacje KSN Start Warszawa
tenis stołowy drużynowo kl. 6-10 4. miejsce
Andrzej Greń powerlifting do 52 kg 6. miejsce Start Zielona Góra
Małgorzata Grzelak tenis stołowy indywidualnie kl. 9 4. miejsce IKS AWF Warszawa
tenis stołowy drużynowo kl. 6-10 4. miejsce
Leszek Hallmann powerlifting do 100 kg  4. miejsce Start Wrocław
Tomasz Hamerlak lekkoatletyka – bieg na 800 m T54 eliminacje BZSR Bielsko-Biała
lekkoatletyka – bieg na 5000 m T54 10. miejsce
lekkoatletyka – maraton T54 8. miejsce
Patrycja Harajda pływanie na 100 m stylem grzbietowym S12 brązowy medal Start Wrocław
pływanie na 100 m stylem klasycznym S12 eliminacje
pływanie na 100 m stylem dowolnym S12 7. miejsce
pływanie na 400 m stylem dowolnym S12 6. miejsce
pływanie na 50 m stylem dowolnym S12 7. miejsce
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM12 6. miejsce
Czesław Humerski siatkówka na stojąco 5. miejsce
Andrzej Iwaniak siatkówka na stojąco 5. miejsce
Arkadiusz Jabłoński szermierka na wózkach – szpada indywidualnie A 1/4 finału IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – szpada drużynowo 4. miejsce
szermierka na wózkach – szabla indywidualnie A 1/8 finału
szermierka na wózkach – szabla drużynowo srebrny medal
Robert Jachimowicz rzut dyskiem F51 DSQ Start Koszalin
Krystyna Jagodzińska tenis stołowy indywidualnie kl.10 4.miejsce Start Koszalin
tenis stołowy drużynowo kl. 6-10 4. miejsce
Piotr Jaroszewski tenis na wózkach indywidualnie 1/16 finału SIKT Płock
tenis na wózkach – debel 1/4 finału
Rafał Jastrząb koszykówka niepełnosprawność intelektualna brązowy medal
Krzysztof Kaczmarek lekkoatletyka – pchnięcie kulą F20 złoty medal Sprawni Razem
Marek Kantczak łucznictwo – łuk klasyczny stojąc 1/16 finału Start Gorzów Wielkopolski
łucznictwo  – drużynowo 1/8 finału
Waldemar Kikolski lekkoatletyka – bieg na 10000 m T12 4. miejsce Start Białystok
lekkoatletyka – maraton T12 złoty medal
Małgorzata Kleemann lekkoatletyka – bieg na 100 m T20 złoty medal UKS Karnowo
lekkoatletyka – bieg na 200 m T20 eliminacje
Edmund Klimek powerlifting do 48 kg 7. miejsce Start Wrocław
Janusz Kłos siatkówka na stojąco 5. miejsce
Andrzej Kołodziejczyk koszykówka niepełnosprawność intelektualna brązowy medal
Małgorzata Korzeniowska łucznictwo – łuk klasyczny stojąc brązowy medal Start Gorzów Wielkopolski
łucznictwo – drużynowo 1/4 finału
Arkadiusz Koselnik siatkówka na stojąco 5. miejsce
Mirosław Kowalski tenis stołowy indywidualnie kl.6 1/4 finału Start Radom
tenis stołowy drużynowo kl. 9 eliminacje
Jerzy Kruszelnicki siatkówka na stojąco 5. miejsce
Tadeusz Kruszelnicki tenis na wózkach indywidualnie 1/8 finału Ziębicki Klub Tenisowy
tenis na wózkach – debel 1/4 finału
Adam Krzemiński koszykówka niepełnosprawność intelektualna brązowy medal
Robert Kwiatkowski koszykówka niepełnosprawność intelektualna brązowy medal
Stanisław Leja siatkówka na stojąco 5. miejsce
Paweł Lepko pływanie na 50 m stylem motylkowym S14 eliminacje Start Białystok
pływanie – sztafeta 4  x 100 m stylem dowolnym S14 7.miejsce
pływanie – 4 x 50 m stylem zmiennym S14 brązowy medal
Tomasz Leżański łucznictwo – indywidualnie stojąc 1/8 finału KSN Start Warszawa
łucznictwo – drużynowo 1/8 finału
Bogdan Lis powerlifting do 67,5 kg 6.miejsce Start Wrocław
Tomasz Macholl koszykówka niepełnosprawność intelektualna brązowy medal
Piotr Madej koszykówka niepełnosprawność intelektualna brązowy medal
Maciej Maik pływanie na 100 m stylem grzbietowym S10 złoty medal Start Katowice
pływanie na 100 m stylem klasycznym SB9 srebrny medal
pływanie na 100 m stylem motylkowym S10 7.miejsce
pływanie na 400 m stylem dowolnym S10 5. miejsce
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM10 srebrny medal
pływanie – sztafeta 4×100 m stylem dowolnym do 34 pkt eliminacje
Jolanta Majka pływanie na 100 m stylem grzbietowym S10 eliminacje
pływanie 4×100 m stylem zmiennym do 34 pkt 6. miejsce
Piotr Matuszkiewicz siatkówka na stojąco 5. miejsce
Arleta Meloch lekkoatletyka – bieg na 100 m T20 7. miejsce Olimpia Grudziądz
lekkoatletyka – bieg na 800 m T20 srebrny medal
Marcin Merk koszykówka niepełnosprawność intelektualna brązowy medal
Katarzyna Michalczyk pływanie na 100 m stylem grzbietowym S9 5. miejsce Start Wrocław
pływanie na 100 m stylem motylkowym S9 7. miejsce
pływanie na 100 m stylem dowolnym S9 eliminacje
pływanie na 400 m stylem dowolnym S9 eliminacje
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM9 eliminacje
pływanie – sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym do 34 pkt 6. miejsce
pływanie – sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym do 34 pkt 6.miejsce
Aneta Michalska pływanie na 100 m stylem motylkowym S8 8. miejsce Start Tarnów
pływanie na 100 m stylem dowolnym S8 8. miejsce
pływanie na 400 m stylem dowolnym S8 brązowy medal
pływanie na 50 m stylem dowolnym S8 eliminacje
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM8 eliminacje
pływanie – sztafeta  4 x 100 m stylem dowolnym do 34 pkt 6. miejsce
Jacek Moliński siatkówka na stojąco 5. miejsce
Piotr Moszczyński siatkówka na stojąco 5. miejsce
Józef Motowidło tenis stołowy indywidualnie kl. 9 eliminacje Olimpia Grudziądz
tenis stołowy drużynowo kl. 9 eliminacje
Robert Musiorski pływanie na 100 m stylem klasycznym SB12 srebrny medal Start Katowice
pływanie na 100 m stylem dowolnym S12 eliminacje
pływanie na 400 m stylem dowolnym S12 brązowy medal
pływanie na 50 m stylem dowolnym S12 eliminacje
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM12 eliminacje
pływanie – sztafeta 4×100 m stylem zmiennym S11-13 5. miejsce
Edyta Okoczuk pływanie na 100 m stylem grzbietowym S7 7.miejsce Victoria Trzebinia
pływanie na 100 m stylem klasycznym SB6 4. miejsce
pływanie na 100 m stylem dowolnym S7 eliminacje
pływanie na 400 m stylem dowolnym S7 eliminacje
pływanie – sztafeta 4×100 m stylem zmiennym do 34 pkt 6 miejsce
Małgorzata Okupniak pływanie na 100 m stylem grzbietowym S7 6. miejsce Start Wrocław
pływanie na100 m stylem klasycznym SB6 5. miejsce
pływanie na 50 m stylem motylkowym S7 7.miejsce
pływanie na 100 m stylem dowolnym S7 8. miejsce
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM7 5. miejsce
pływanie – sztafeta na 4×100 m do 34 pkt 6. miejsce
Małgorzata Olejnik łucznictwo – łuk klasyczny indywidualnie srebrny medal Start Kielce
łucznictwo – łuk klasyczny drużynowo 1/4 finału
Krzysztof Owsiany powerlifting do 60 kg 5. miejsce Start Wrocław
Natalia Partyka tenis stołowy indywidualnie kl.10 eliminacje Best-Chem Sochaczew
tenis stołowy drużynowo kl.6-10 4. miejsce
Arkadiusz Pawłowski pływanie na 100 m stylem grzbietowym S6 5. miejsce KSN Start Warszawa
pływanie na 100 m stylem klasycznym SB4 4. miejsce
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM5 brązowy medal
pływanie – sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym do 34 pkt eliminacje
pływanie -sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym do 20 pkt 4. miejsce
Paweł Penar pływanie na 100 m stylem grzbietowym S14 srebrny medal Sprawni Razem
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM14 eliminacje
pływanie – sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym S14 7. miejsce
pływanie – sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym S14 brązowy medal
Piotr Penar pływanie na 100 m stylem klasycznym SB14 srebrny medal Sprawni Razem
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM14 eliminacje
pływanie – sztafeta 4 x 100 m stylem dowolnym S14 7. miejsce
pływanie – sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym S14 brązowy medal
Dariusz Pender szermierka na wózkach – szpada indywidualnie kat. A złoty medal IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – szpada drużynowo 4. miejsce
szermierka na wózkach – floret drużynowo srebrny medal
szermierka na wózkach – floret indywidualnie kat. A 1/8 finału
Piotr Piekarek lekkoatletyka – rzut dyskiem F35 5. miejsce Start Bydgoszcz
lekkoatletyka – pchnięcie kulą F35 5. miejsce
Mirosław Piesak pływanie na 50 m stylem dowolnym S2 brązowy medal Triumf Start Bydgoszcz
pływanie na 50 m stylem grzbietowym S2 4. miejsce
pływanie na 100 m stylem dowolnym S2 8.miejsce
Jadwiga Polasik szermierka na wózkach – floret indywidualnie kat. A 1/8 finału IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – floret drużynowo złoty medal
szermierka na wózkach – szpada indywidualnie kat. A złoty medal
szermierka na wózkach – szpada drużynowo złoty medal
Grzegorz Polkowski pływanie na 100 m stylem grzbietowym S11 6. miejsce IKS AWF Warszawa
pływanie na 100 m stylem dowolnym S11 eliminacje
pływanie na 50 m stylem dowolnym S11 eliminacje
pływanie – sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym S11-13 5. miejsce
Jacek Przebierała lekkoatletyka – rzut dyskiem F37 9. miejsce Start Zduńska Wola
lekkoatletyka – rzut oszczepem F37 brązowy medal
Szymon Przybylski pływanie na 100 m stylem klasycznym SB11 7. miejsce IKS AWF Warszawa
pływanie na 50 m stylem dowolnym S11 eliminacje
pływanie na 200 m stylem zmiennym SM11 eliminacje
pływanie – sztafeta 4 x 100 m stylem zmiennym S11-13 5. miejsce
Mirosław Pych lekkoatletyka – bieg na 100 m T12 eliminacje Start Gorzów Wielkopolski
lekkoatletyka – rzut oszczepem F12 złoty medal
lekkoatletyka – pięciobój P12 złoty medal
Leszek Reut lekkoatletyka – skok wzwyż F12 srebrny medal Start-Astoria Bydgoszcz
Ryszard Rogala powerlifting do 90 kg 7. miejsce Start Wrocław
Agnieszka Rozkres szermierka na wózkach – szpada indywidualnie kat. A 4. miejsce IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – szpada drużynowo złoty medal
szermierka na wózkach – floret indywidualnie kat. A srebrny medal
szermierka na wózkach – floret drużynowo złoty medal
Krystyna Siemieniecka tenis stołowy indywidualnie kl.11 eliminacje UKS Dziesiątka Nowa Sól
Łukasz Skory koszykówka niepełnosprawność intelektualna brązowy medal
Piotr Skrobut tenis stołowy indywidualnie kl. 11 złoty medal Sprawni Razem
Krzysztof Ślęczka pływanie na 50 m stylem grzbietowym S5 brązowy medal Start Wrocław
pływanie na 150 m stylem zmiennym SM4 srebrny medal
pływanie na 50 m stylem dowolnym S5 5. miejsce
pływanie na 100 m stylem dowolnym S5 4. miejsce
pływanie na 200 m stylem dowolnym S5 4. miejsce
pływanie – sztafeta 4 x 50 m stylem zmiennym do 20 pkt 4. miejsce
Tomasz Smokowski lekkoatletyka – bieg na 100 m T20 eliminacje Sztorm Kołobrzeg
lekkoatletyka – bieg na 400 m T20 6. miejsce
Krzysztof Smorszczewski lekkoatletyka – rzut oszczepem F56 5. miejsce Start Białystok
lekkoatletyka – pchnięcie kulą F56 złoty medal
Zbigniew Sobczak lekkoatletyka – rzut dyskiem F44 nie ukończył Start Zduńska Wola
lekkoatletyka – rzut oszczepem F44 5. miejsce
lekkoatletyka – pięciobój P44 nie ukończył
Grzegorz Sobus koszykówka niepełnosprawność intelektualna brązowy medal
Radosław Stańczuk szermierka na wózkach – szpada indywidualnie kat. A 1/8 finału IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – szpada drużynowo 4. miejsce
szermierka na wózkach – floret indywidualnie kat. A 1/4 finału
szermierka na wózkach – floret drużynowo srebrny medal
Wiesława Staszałek łucznictwo – łuk klasyczny stojąc 1/8 finału Start Gdańsk
łucznictwo drużynowo 1/4 finału
Robert Studziżba powerlifting do 75 kg 6. miejsce Start Katowice
Maciej Sucharski pływanie na 50 m stylem dowolnym S6 eliminacje Start Poznań
pływanie na 100 m stylem dowolnym S6 eliminacje
pływanie na 400 m stylem dowolnym S6 6. miejsce
pływanie na 50 m stylem motylkowym S6 eliminacje
pływanie na 4 x 100 m stylem dowolnym do 34 pkt eliminacje
pływanie na 4 x 50 m stylem zmiennym do 20 pkt 4. miejsce
Sebastian Szymański pływanie na 50 m stylem dowolnym S10 5 miejsce Start Wrocław
pływanie na 100 m stylem dowolnym S10 8 miejsce
pływanie na 100 m stylem motylkowym S10 6 miejsce
pływanie na 4 x 100 m stylem dowolnym do 34 pkt eliminacje
Anna Szymul lekkoatletyka – bieg na 100 m T46 srebrny medal Start Poznań
lekkoatletyka – bieg na 200 m T46 brązowy medal
lekkoatletyka – bieg na 400 m T46 srebrny medal
Mariusz Tomczyk powerlifting do 56 kg 7. miejsce Start Wrocław
Tadeusz Truszczyński koszykówka niepełnosprawność intelektualna brązowy medal
Mariusz Tubielewicz bieg na 800 m T38 udział w biegu finałowym Start Radom
bieg na 1500 m T37 4. miejsce
bieg na 5000 m T38 4. miejsce
Tomasz Walisiewicz szermierka na wózkach – floret indywidualnie kat. A 1/4 finału IKS Konstancin
szermierka na wózkach – floret drużynowo srebrny medal
szermierka na wózkach – szabla indywidualnie kat. A 1/4 finału
szermierka na wózkach – szabla drużynowo srebrny medal
Krystyna Wandachowicz tenis stołowy indywidualnie kl. 6-8 4. miejsce Start Szczecin
Roman Wanecki siatkówka na stojąco 5. miejsce
Mariusz Wikbold koszykówka niepełnosprawność intelektualna brązowy medal
Robert Wittke koszykówka niepełnosprawność intelektualna brązowy medal
Tomasz Wojtas tenis stołowy indywidualnie kl.11 srebrny medal Start Sosnowiec
Daniel Woźniak lekkoatletyka – bieg na 100 m T12 eliminacje Start Gorzów Wielkopolski
lekkoatletyka – bieg na 200 m T12 4. miejsce
lekkoatletyka – bieg na 400 m T12 srebrny medal
Tomasz Woźny siatkówka na stojąco 5. miejsce
Andrzej Wróbel lekkoatletyka – bieg na 800 m T38 4. miejsce Start Poznań
lekkoatletyka – bieg na 1500 m T37 złoty medal
lekkoatletyka – bieg na 5000 m T38 5. miejsce
Marta Wyrzykowska szermierka na wózkach – floret indywidualnie kat. B złoty medal IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – floret drużynowo złoty medal
szermierka na wózkach – szpada indywidualnie kat. B złoty medal
szermierka na wózkach – szpada drużynowo złoty medal
Robert Wyśmierski szermierka na wózkach – szpada indywidualnie kat. B 1/4 finału IKS AWF Warszawa
szermierka na wózkach – szpada drużynowo 4. miejsce
szermierka na wózkach – szabla indywidualnie kat. B złoty medal
szermierka na wózkach – szabla drużynowo srebrny medal
Adam Zawiślak siatkówka na stojąco 5. miejsce
Krzysztof Żukierski lekkoatletyka – bieg na 100 m T37 eliminacje Start Wrocław
lekkoatletyka – bieg na 200 m T37 półfinały
lekkoatletyka – skok w dal F37 7. miejsce
Jacek Zych lekkoatletyka – bieg na 400 m T20 4. miejsce Start Kołobrzeg
lekkoatletyka – bieg na 1500 m T20 6. miejsce

Font Resize