Igor Sikorski oraz Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską wygrali ostatni slalom gigant Pucharu Europy. Ponadto Sikorski stanął na najniższym stopniu podium w superkombinacji. Finałowe zawody Pucharu Europy rozegrano na stokach szwajcarskiego Obersaxen, w dniach 16-18 marca br.

na strone
Igor Sikorski na podium Pucharu Europy w Obersaxen

Reprezentant Polski Igor Sikorski w zawodach Pucharu Europy w Obersaxen dwukrotnie wywalczył miejsce na podium. Startujący w grupie mono-ski zawodnik z Krakowa rywalizację w Szwajcarii rozpoczął od 3. miejsca w superkombinacji. W rozegranym później slalomie gigancie Polak poprawił się i stanął na najwyższym stopniu podium.

Narciarską klasę zawodach Pucharu Europy w szwajcarskim Obersaxen pokazali także Maciej Krężel z przewodniczką Anną Ogarzyńską. Polska para na zakończenie sezonu była pierwsza w slalomie gigancie.

krezel_ogarzynska
Maciej Krężel i Anna Ogarzyńska, fot. archiwum Start Poznań

W klasyfikacji łącznej Pucharu Europy Igor Sikorski zajął bardzo dobre, 2. miejsce, poprawiając się w porównaniu z poprzednim sezonem aż o 11 pozycji. Natomiast Maciej Krężel otarł się o podium, zajmując ostatecznie 4. miejsce.

Pełne wyniki Pucharu Europy w Obersaxen:

Generalna klasyfikacja Pucharu Europy:

Wyjazd paraolimpijczyków na Puchar Europy do Szwajcarii był możliwy dzięki projektowi „Olimpijczyk – przygotowanie zawodników niepełnosprawnych do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich” finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.