Oficjalna strona Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

Włącz się do ruchu

Włącz się do ruchu 2018-04-19T16:00:13+00:00

Włącz się do ruchu

Włącz się do ruchu to roczny projekt dedykowany osobom z niepełnosprawnościami, które poprzez sport chcą zwiększyć swoją aktywność i samodzielność w codziennym życiu i/lub podnieść poziom sportowy. Zajęcia w sekcjach są wstępem do przygody ze sportem zarówno w aspekcie rekreacyjnym, jak i wyczynowym.

W ramach projektu zaplanowano stworzenie 18 sekcji sportowych. Zajęcia trwające po średnio 2 godziny będą odbywać się średnio 2,5 razy w tygodniu na terenie całego kraju. Wybór miast w których będą odbywać się zajęcia będzie zależał od miejsca zamieszkania zrekrutowanych uczestników.

W ramach projektu przewidziano opłacenie trenerów/instruktorów, mających udokumentowane uprawnienia do prowadzenia zajęć z danej dyscypliny sportu, zaplanowany także został zakup drobnego sprzętu i akcesoriów sportowych dla uczestników/czek projektu, a także możliwości uzyskania zwrotu poniesionych podczas dojazdu na zajęcia kosztów. Każdy z uczestników/czek, trenerów/instruktorów oraz wolontariuszy zostanie objęty ubezpieczeniem.


Współfinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych mające na celu ZWIĘKSZENIE SAMODZIELNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH