Michał Gadowski i Jolanta Majka awansowali do finału dwójek mieszanych (TAMix2x) na dystansie 1000 metrów! Polska osada zajęła drugie miejsce w repasażach.

Adrian Stykowski declares that he has no rights to the image of people at the photographs of his authorship. Any editorial, commercial or promotional use requires written permission from the author of image.
Jolanta Majka i Michał Gadowski fot. Adrian Stykowski

Reprezentanci Polski we wczorajszym wyścigu eliminacyjnym zajęli czwarte miejsce, co nie dało bezpośredniego awansu do finału, lecz prawo udziału w repasażach. W wyścigu rywalizowało pięć osad. Walkę o pierwsze miejsce stoczyli Holendrzy, Polacy i Australijczycy. Michał Gadowski i Jolanta Majka pokonali trasę w czasie 4:07,25. Polska osada zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie Holendrom. O paraolimpijskie złoto biało-czerwoni powalczą już jutro.