W Bratysławie odbył się turniej międzynarodowy Slovakian Open 2016, w którym wystartowała kadra paraolimpijska w składzie: Karolina Pęk, Dorota Nowacka i Krystyna Siemieniecka, oraz Rafał Czuper, Krzysztof Żyłka, Rafał Lis, Mariusz Olczak, Piotr Grudzień, Marcin Skrzynecki, Dawid Sowa, Paweł Konstantyn i Paweł Jabłoński.

tenis
Rafał Czuper i Macie Nalepka, w tle trener Ela Madejska

Spośród wszystkich startujących największą niespodziankę sprawił Rafał Lis, który wygrał z Francuzem Aleksandre Delarque i obecnym numerem pierwszym rankingu światowego Turkiem Abdullah Ozturk. Obydwu zawodników pokonał 3-0.

Bardzo dobry wynik w klasie 4 zanotował Krzysztof Żyłka, który wywalczył srebrny medal. A w finale uległ pokonanemu przez Rafała reprezentantowi Turcji.

W turnieju indywidualnym medale wywalczyli także: Krystyna Siemieniecka – złoty medal, i Dorota Nowacka- brązowy medal w kl.11, Karolina Pęk- srebrny medal w kl. 8-9, Rafał Czuper- brązowy medal w kl.2, Piotr Grudzień- brązowy medal w kl. 8.

W turnieju drużynowym Polska ekipa dorzuciła dwa medale. Dobrą formę potwierdzili wózkarze z klasy 3 i 4. Zarówno Maciej Nalepka – Rafał Czuper, jak i Krzysztof Żyłka – Rafał Lis pokazali, że należą do światowej czołówki  i w turnieju drużynowym dotarli aż do finałów. Do Polski wszyscy wrócili ze srebrnymi medalami.