Oficjalna strona Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

Sekcje pływackie

Sekcje pływackie 2018-01-15T15:21:32+00:00

Organizacja zajęć sekcji pływackiej dla osób z niepełnosprawnościami

Organizacja zajęć sekcji pływackiej dla osób z niepełnosprawnościami to dwuletni projekt wykorzystujący pływanie jako formę rehabilitacji, jak również jako sposób na życie (sport wyczynowy). Projekt dedykowany jest osobom z niepełnosprawnościami, które poprzez sport chcą zwiększyć swoją aktywność i samodzielność w codziennym życiu i/lub podnieść poziom sportowy. Zajęcia w sekcjach pływackich są wstępem do przygody ze sportem zarówno w aspekcie rekreacyjnym, jak i wyczynowym.

Obecnie działa 18 sekcji w 16 polskich miastach na terenie 11 województw.

Zajęcia trwają średnio po 2 godziny i odbywają się średnio 2 razy w tygodniu, prowadzone są przez 2 trenerów, którym pomaga 2 wolontariuszy. Wybór miast, w których odbywają się zajęcia, uzależniony został od miejsca zamieszkania zrekrutowanych uczestników.

Polski Komitet Paraolimpijski zapewnia uczestnikom i opłaca wstęp na pływalnię i/lub wynajem toru pływackiego, opiekę kadry merytorycznej, ubezpieczenie, a także transport (w zależności od potrzeb transport zbiorowy lub dokonany zostanie zwrot poniesionych przez uczestników i uczestniczki kosztów dojazdów).

Współfinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych mające na celu ZWIĘKSZENIE SAMODZIELNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH