Regaty międzynarodowe w Włoszech Gavirate rozgrywane są pod egidą FISA. Były to pierwsze regaty na dystansie 2000 m (po zmianie z 1000 m) dla zawodników niepełnosprawnych. Jest to nowy dystans paraolimpijski obowiązujący od Igrzysk w Tokyo 2020. Nasza ekipa rokrocznie bierze w nich udział, w tym roku startowaliśmy już 10 raz. Na zawody do Włoch przyjeżdżają reprezentacje z całego świata, w tym roku startowała 13 państw (m.in. Francja, Uganda, Austria, Ukraina, Rosja, Holandia, Belgia, Węgry, Litwa, Norwegia, Anglia, Niemcy, Izrael).

Regaty są zorganizowane w sposób dwóch oddzielnych regat. Jedne regaty trwają od piątku do soboty rano, drugie sobota popołudnie i niedziela rano. Głównym celem udziału naszej reprezentacji w regatach w Włoszech było sprawdzenie poziomu sportowego na nowym dystansie 2000m. W regatach startowała nasza dwójka PR2Mix2x Jolanta Majka i Michał Gadowski, Jarek Kailing i Leszek Niewiarowski startowali w kategorii PR1M1x.

PR1M1x jedynkarz Jarosław Kailing startował. W tej kategorii startowało 19 zawodników. Startowali wszyscy najlepsi zawodnicy na świecie (nie było Australijczyka srebrnego medalisty z Rio). W pierwszych regatach zajął 7 miejsce (1 miejsce w finale B), w drugich regatach zajął 3 miejsce w finale A – brązowy medal. Jarek Kailing zrobił olbrzymie postępy w przygotowaniu wytrzymałościowym, po okresie jesienno – zimowym uzyskał w badaniach wydolnościowych rekordy życiowe.

PR1M1x Leszek Niewiarowski w pierwszych regatach zajął 5 miejsce w finale C, w drugich regatach zajął 3 miejsce w finale C. Leszek Niewiarowski dobrze wystartował w swojej konkurencji. W każdym biegu płynął w środku stawki. W tej kategorii startowało 19 zawodników.

W regatach wystartowali utytułowani zawodnicy w konkurencji PR2Mix2x  Jolanta Majka i Michał Gadowski. W pierwszym dniu regat awansowali do finału A i następnie zajęli w nim 3 miejsce. W drugim dniu regat również w finale A zajęli 3 miejsce zdobywając brązowy medal. Podsumowując nasza osada Tamix2x po trzydniowej rywalizacji wypadła bardzo dobrze, przegrywając z medalistami z Igrzysk Rio Francuzami i IV osadą Igrzysk Rio Holendrami.