Oficjalna strona Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego

Polski Komitet Paraolimpijski nagrodzony Super Lodołamaczem 2016!

Polski Komitet Paraolimpijski nagrodzony Super Lodołamaczem 2016!

Polski Komitet Paraolimpijski nagrodzony Super Lodołamaczem 2016 za „kształtowanie poprzez sport siły do zmagania się z przeciwnościami losu”. Celem konkursu jest docenienie osób i instytucji wyróżniających się wrażliwością społeczną, a wiodącą ideą – przełamywanie stereotypów i uprzedzeń wobec osób niepełnosprawnych, integracja i tworzenie szans na pełne uczestnictwo w życiu społecznym. Statuetki Lodołamaczy otrzymały firmy, instytucje i osoby działające na rzecz aktywizacji i pracy osób z niepełnosprawnościami.

superlodolamacz

fot. IAR/ Łukasz Kowalski

Małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda powiedziała, że wszyscy uczestnicy konkursu są zwycięzcami – niezależnie od tego, czy zostali nagrodzeni – ale szczególne słowa uznania miała dla Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Doceniła to, że organizacja od początku swojego działania realizuje misję krzewienia idei olimpijskiej z zaangażowaniem godnym podziwu. „Między innymi dzięki Państwa wysiłkom nasi wspaniali sportowcy przywieźli aż 39 medali: 9 złotych, 18 srebrnych i 12 brązowych. Marzymy o tym, aby wszyscy nasi sportowcy osiągali takie sukcesy” – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Jak zaznaczyła, objęła konkurs Lodołamacze patronatem, zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest upowszechnienie w społeczeństwie wrażliwości wobec osób z niepełnosprawnościami. „Jestem głęboko przekonana, że konkurs Lodołamacze przyczynia się do pogłębiania świadomości o ich sytuacji i potrzebach. Poza tym promuje właściwe wzorce i postawy godne naśladowania” – powiedziała małżonka prezydenta.

Jak dodała, bardzo cieszy fakt, że coraz więcej podmiotów zgłasza się do konkursu. Podziękowała też uczestnikom i organizatorom za wysiłki na rzecz tego, aby nasz kraj stał się przyjazny i dostępny dla wszystkich. „Abyśmy nie ustawali w wysiłkach, by żadna osoba, którą dotknęły trudności losowe, nie była wykluczana ani marginalizowana, bo tylko wtedy będziemy mogli powiedzieć o sobie, że jesteśmy społeczeństwem otwartym i nowoczesnym” – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

Nagrody rozdzielono w trzech kategoriach: „Zatrudnienie chronione”, „Otwarty rynek pracy” i „Instytucja”. Przyznano także statuetki „Lodołamacz Specjalny” i „Super Lodołamacz” dla osób i instytucji o wybitnych dokonaniach na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Wśród wyróżnionych instytucji znalazł się Urząd Miasta w Koninie za tworzenie spółdzielni socjalnej zatrudniającej osoby niepełnosprawne. Statuetkę Lodołamacz Specjalny otrzymała Martyna Wojciechowska, za działalność fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.

Jak informują organizatorzy konkursu Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych – Lodołamacze to osoby, firmy i instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów ludzi z niepełnosprawnościami, tworzą dla nich dobre warunki pracy i swoją postawą udowadniają, że zatrudnianie osób niepełnosprawnych jest elementem budowania sukcesu firmy. Jednocześnie pokazują, że takie osoby mogą być doskonałymi, zaangażowanymi pracownikami.

Źródło: IAR

 

By | 2016-10-03T13:44:51+00:00 Październik 3rd, 2016|Aktualności|0 komentarzy

About the Author: