Podczas Mistrzostw Europy w strzelectwie sportowym w Belgradzie Polacy zdobyli dwa medale w klasyfikacji drużynowej. Nasi reprezentanci przywieźli z Serbii srebro i brąz.

Na drugim stopniu podium w konkurencji P5 – 10m – pistolet standard 40 strz. open, wynikiem 1014 pkt  zdobył zespół w składzie: Szymon Sowiński („Start” Zielona Góra), Kacper Pierzyński („Start” Gorzów Wlkp.) i Sławomir Okoniewski („Start” Szczecin). Najlepszym zawodnikiem z kraju w tej konkurencji był Szymon Sowiński, który w klasyfikacji indywidualnej uplasował się na dobrym  4 miejscu  uzyskując 350 pkt.

Brązowy medal  w konkurencji P1 – 10m – pistolet pneumatyczny 60strz. mężczyzn, wynikiem 1651 pkt. przypadł kadrowiczom w składzie:  Szymon Sowiński („Start” Zielona Góra), Kacper Pierzyński („Start” Gorzów Wlkp.) oraz Filip Rodzik („Skorpion” Polkowice).

W mistrzostwach startowali również karabiniarze, którzy indywidualnie zajęli dalsze miejsca poza finałem, a drużynowo w składzie: Emilia Babska („Legia” Warszawa), Tadeusz Sondej, Waldemar Andruszkiewicz (oboje „Start” Szczecin) uplasowali się na piątym miejscu w konkurencji R3 – 10m karabin pneumatyczny leżąc – open, wynikiem 1874,4 pkt. Debiutująca Emilia Babska w konkurencji R2 – 10m – karabin pneumatyczny stojąc – kobiet, zajmując 11 miejsce wynikiem 573,6, ustanowiła nowy rekord życiowy.

To był ostatni start strzelców w tym roku. Teraz czeka ich okres roztrenowania i oczywiście zasłużone Święta Bożego Narodzenia. Wszystkim zawodnikom życzymy „połamania luf” w nowym 2019 roku.