Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawn ych „Start” Wrocław

Najważniejsze osiągniecia

IP Londyn 2012 – srebrny medal na 100 m stylem motylkowym;
MŚ Montreal (Kanada) 2013 – srebrny medal na 100 m stylem motylkowym;

ME Berlin (Niemcy) 2011 – brązowy medal na 400 m stylem dowolnym
Mistrzostwa Europy 2014 (Eindhoven) - 100m Motylkowym - złoty medal, 200m Zmiennym - srebrny medal, 400m Dowolnym - srebrny medal, 100m Dowolnym - brązowy medal

Biogram

Udział Oliwii w Igrzyskach Paraolimpijskich nie był pewny. Polska otrzymała zaledwie 9 miejsc do obsadzenia w Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie. Siedem miejsc zostało już obsadzone osobami, które miały pewny udział. Oliwii w tej grupie nie było. Musiała walczyć z szóstką innych zawodników o pozostałe 2 miejsca na igrzyska. Oliwia bez większego problemu wygrała tę rywalizację.

Tak właśnie stało się na igrzyskach w Londynie. W kwalifikacjach uzyskała trzeci czas i udała się do hotelu odespać i zregenerować siły. W finale miała pierwszą pięćdziesiątkę popłynąć wolniej, aby przyspieszyć w drugiej. Na półmetku okazało się jednak, że jej czas jest dużo lepszy od rekordu życiowego. Jednak po nawrocie – zgodnie z przyjęta taktyką – Oliwia przyspieszyła. Połykała metry. Wymijała kolejne rywalki. Wszystkie cztery zmieściły się poniżej minuty i 10 sekund. Do Nowozelandki Sophie Pascoe (1:04,43) Polce zabrakło 4 sekund,
ale z czasem 1:08,55 udało się wywalczyć srebro. To był jej medal, jej decyzja, żeby nie odpuszczać od początku do końca biegu. I udało się.

W kolejnych zawodach, na mistrzostwach świata w roku 2013 w Montrealu Oliwia Jabłońska była jeszcze lepsza – tym razem o 1/100 sekundy. W Kanadzie znowu musiała zadowolić się srebrem.