Karolina Pęk

tenis stołowy
  • Karolina Pęk
25 listopada 2015
Klub
Integracyjny Klub Sportowy Jezioro Tarnobrzeg
Trener

Jacek Lachor, Elżbieta Madejska

Najważniejsze osiągniecia

IP Londyn 2012 – brązowy medal w turnieju drużynowym zawodniczek stojących zdobyty z Natalią Partyką, Małgorzatą Jankowską i Alicją Eigner
ME Split (Chorwacja) 2011 – srebrny medal w grze drużynowej
ME Lignano (Włochy) 2013 – brązowy medal w grze singlowej
MŚ 2014 – srebrny medal w drużynie
ME 2015 – srebrny medal indywidualnie

Biogram

Na początku swojej przygody ze sportem Karolina Pęk grała w piłkę nożną. Z biegiem czasu przekonała się do tenisa stołowego, który trenuje od momentu ukończenia dziewiątego roku życia. I właśnie w tenisie stołowym zaczęła odnosić coraz większe sukcesy. Jej występ na igrzyskach w Londynie w wieku 14 lat należy do największych osiągnięć.

Ponieważ sportowa forma Karoliny z roku na rok jest coraz wyższa, a jej pozycja w kadrze wydaje się pewna, można spodziewać się jej sukcesów także i w przyszłości. Karolina pisze swojego bloga. To na nim najszybciej dowiemy się o jej sukcesach i porażkach. Choć o tych pisze też dość pogodnie i wesoło. Gdy po Mistrzostwach Europy w 2013 roku musiała wrócić do szkoły pisała tak: „Kolejna sprawa jest taka, że zaczął się mój koszmar! (uśmiech) Od teraz już prawie codziennie będę chodzić do szkoły. Powrót do codzienności… Szkoła, treningi ahhh. Trzeba jeszcze nadrobić te zaległości. Damy radę! Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą!”