Olsztyński Klub Sportowy „Warmia i Mazury”, Algida Kross Centrum Rowerowe Olsztyn

IP Pekin 2008 – brązowy medal w jeździe na czas;
IP Londyn 2012 – srebrny medal w jeździe w wyścigu ze startu wspólnego;
MŚ Aigle (Szwajcaria) 2006 – złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego;
MŚ Bordeaux (Francja) 2007 – złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego;
MŚ Bogogno (Włochy) 2009 – brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego;
MŚ Baie Comeau (Kanada) 2010 – brązowy medal w wyścigu ze startu wspólnego;
MŚ Roskilde (Dania) 2011 – srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego.

Biogram

Polski kolarz paraolimpijski – całkowicie pełnosprawny. Startuje w kolarstwie tandemowym. Występuje w roli pilota Krzysztofa Kosikowskiego. (Wszystkie sukcesy Artura Korca i Krzysztofa Kosikowskiego są udziałem obu kolarzy.) Wielokrotny medalista mistrzostw świata i igrzysk paraolimpijskich. Razem z Krzysztofem Kosikowskim dwukrotnie wywalczył mistrzostwo świata w wyścigu ze startu wspólnego – w Szwajcarii w roku 2006 i we Francji w roku 2007.

Wielokrotny medalista igrzysk paraolimpijskich. Na igrzyskach w Pekinie w roku 2008 był współautorem zagrywki taktycznej, po której w wyścigu szosowym zwyciężył drugi polski tandem Andrzej Zając z pilotem Dariuszem Flakiem. Zagrywka opierała się na założeniu, że wszyscy rywale będą pilnować tandemu z obsadą teoretycznie silniejszą – Kosikowski i Korc podczas igrzysk w Pekinie byli nadal aktualnymi mistrzami świata. To założenie okazało się słuszne i wyścig wygrał drugi polski tandem – Zając i Flak po udanej ucieczce, na którą rywale zwrócili uwagę daleko po czasie…

Po igrzyskach w Pekinie rywale już nie dawali Polakom zbyt wiele swobody na szosie. Późniejsze dwa medale brązowe w wyścigach szosowych podczas kolejnych mistrzostw świata w Kanadzie i Danii należą do sukcesów na miarę wcześniejszych medali złotych. Podczas igrzysk w Londynie w roku 2012 – Korc i Kosikowski zabłysnęli znowu. Zdobyli kolejny medal w wyścigu szosowym – tym razem srebrny.

Artur Korc urodził się w Jeleniej Górze, ale mieszka i trenuje na Warmii (mieszka wraz z żoną w Olsztynie). Nie ogranicza się do roli pilota w kolarstwie tandemowym. Jako senior startuje w indywidualnych zawodach MTB, reprezentując klub Algida Kross Centrum Rowerowe Olsztyn.