Piotr Grudzień (kat.8) wywalczył brązowy medal igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w tenisie stołowym. W decydującej walce Polak okazał się lepszy od  reprezentanta Chiń – Chaoquna Ye.
piotr_grudzien_8279
Piotr Grudzień w meczu o 3.miejsce fot. Adrian Stykowski

Pojedynek był bardzo zacięty, a Grudzień zapewnił sobie zwycięstwo w piątym secie. Pojedynek lepiej rozpoczął reprezentant Polski, który zwyciężył 11:6. W drugiej partii wyrównał Ye – Chińczyk wygrał różnicą sześciu punktów.

piotr_grudzien_8305
Okrzyk zwycięstwa Piotr Grudzień fot. Adrian Stykowski

Grudzień odpowiedział w trzecim secie, który był najbardziej wyrównany z wszystkich pięciu odsłon starcia. Polak pokonał przeciwnika 11:9. Czwarty set należał do Chińczyka, który zwyciężył aż 11:3.

Adrian Stykowski declares that he has no rights to the image of people at the photographs of his authorship. Any editorial, commercial or promotional use requires written permission from the author of image.
Piotr Grudzień podczas ceremonii medalowej fot. Adrian Stykowski

Ostatnie słowo należało jednak do reprezentanta Polski. W decydującej partii Grudzień zrewanżował się Ye – wygrał 11:3 i sięgnął po brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w Rio.