Informacje o Polskim Komitecie Paraolimpijskim
31 grudnia 2016

Nie żyje Longin Komołowski

Zmarł Longin Komołowski, działacz Solidarności, poseł na Sejm RP, wicepremier i minister pracy w rządzie Jerzego Buzka, prezes Wspólnoty Polskiej oraz wieloletni prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego. Miał 68 lat.

„Z żalem zawiadamiamy, że dziś wieczorem po długiej chorobie zmarł Longin Komołowski, Prezes Wspólnoty Polskiej, Wicepremier i Minister Pracy w rządzie Premiera Jerzego Buzka, człowiek »Solidarności«” – czytamy w informacji przesłanej wczoraj wieczorem (30.12.2016 ) przez rodzinę i współpracowników Komołowskiego ze Wspólnoty Polskiej.

W maju 2000 r. Komołowski został prezesem Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego i pełnił tę funkcję do czerwca 2015 r.

W 2015 r. prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w kształtowaniu orzecznictwa konstytucyjnego oraz zasad demokratycznego państwa prawa i kultury prawnej, za osiągnięcia w pracy naukowej.

Również w 2015 r. Komołowski został odznaczony Krzyżem Wolności i Solidarności, a także Medalem „Milito Pro Christo”. Wcześniej, w 2006 r., otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Polityk zmarł w piątek w Warszawie, przegrał walkę z rakiem.

Komentarze:
Z profilu Facebook oraz naszej strony
Bądź pierwszy i dodaj komentarz
wyślij
Komentarze: