Rafał Wilk wywalczył trzecie w karierze złoto igrzysk paraolimpijskich. W Rio reprezentant Polski nie miał sobie równych w jeździe indywidualnej na czas (kat. H4 – handbike). Wcześniej dwukrotnie triumfował w Londynie. Drugi z biało-czerwonych, Arkadiusz Skrzypiński, był ósmy.

rafal_wilk_9447
Rafał Wilk fot. Adrian Stykowski

Rafał Wilk, zwycięzca tegorocznego Pucharu Świata prowadził na półmetku wyścigu z Austriakiem  z Thomasem Fruhwirthem tylko o 0,27 s! Wszystko miało się rozstrzygnąć na drugich 10 km.

Polak na mecie powiększył przewagę i wygrał o 10 sekund z Austriakiem! Zanotował czas 27:39.31! Zdobył trzeci złoty medal w kolarstwie ręcznym w historii swoich występów na igrzyskach paraolimpijskich.

rafal_wilk_9415

Przed rozpoczęciem rywalizacji Wilk był pewny siebie i nie obawiał się, że w jego przypadku zadziała „klątwa chorążego”. – Przyszedł czas, by ją wreszcie złamać – podkreślił.