Do Turcji Bartek poleciał jako jedyny Polak. Już na miejscu, dzięki doskonałym relacjom między reprezentacjami Polski i Turcji, mógł skorzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych stosowanych przez fizjoterapeutę kadry Turcji. Było to konieczne po tygodniowym pobycie w Ugandzie i praktycznie bez odpoczynkowej przerwie w podróży między Ugandą, Polską i Turcją.

Facebook Bartka Mroza

W turnieju 3rd Turkish Para-Badminton International Enes Cup w Antalyi 2-7.05.2017, Bartek był w singlu i deblu rozstawiony z nr 1. W grupie miał do pokonania dwóch Turków i jednego Tajlandczyka. Wszystkie mecze poszły gładko. W półfinale singla zagrał z kolejnym reprezentantem Tajlandii Prichą Somsiri, którego pokonał 21:13, 21:16. Obsada finału singla to powtórka sprzed roku. Jednak wynik już nie był taki sam. Tym razem Bartek po wygraniu pierwszego seta z Ilkerem Tuzcu 21:14, nie pozwolił sobie odebrać zwycięstwa i w drugim secie zagrał jeszcze lepiej pokonując partnera deblowego 21:12. To drugie zwycięstwo Bartka nad Ilkerem.

Drugi złoty medal został w niedzielę przypieczętowany zwycięstwem w czwartym meczu deblowym. W ostatnim pojedynku Polak i Turek mieli za siatką parę rosyjską Antona Iwanowa Pawla Kulikowa, których rozgromili 21:8, 21:9. W drodze do mistrzostwa wygrali walkowerem z deblem z Turcji Muzafferem Cimenlim i Burakiem Mayem, oraz już na korcie z parą z Tajlandii Narinchortwem Khowbunyarasrim i Prichą Somsiri 21:8, 21:11 oraz z Rosji Michailem Chiwiksinem i Olegiem Dontsowem  21:14, 17:21, 21:4.

W niedzielnej ceremonii medalowej, jak w dotychczasowych turniejach w Turcji, brał udział niepełnosprawny syn trenera reprezentacji Turcji Ahmeta Bozdama – Enes Bozdam. Enes jest jedną z osób, która ma zaszczyt dekorować zwycięzców medalami. Od jego imienia również jest część nazwy turnieju.

Po tak emocjonujących i spełnionych sportowo dwóch tygodniach, Bartkowi należy się czas wytchnienia i luźniejszych treningów. Za 3 tygodnie wyjazd na turniej do Tajlandii. Tym razem zagości w Bangkoku 176 zawodników w tym dwoje Polaków – Katarzyna Ziębik i Bartłomiej Mróz.